Miejsce dla kobiet

jakie urządzenia do suchego masażu wodnego?
Zrowie

Aparat do masażu wodnego – jakie są zalecenia?

Suchy masaż wodny jest formą hydroterapii, która nie wymaga zanurzania pacjenta w wannie balneologicznej lub zwykłej. Ten typ terapii, podobnie jak tradycyjny hydromasaż, cechuje się wieloma zdrowotnymi walorami.

Na samym początku warto dodać, że ta forma hydroterapii jest wskazana zarówno osobom cierpiącym na schorzenia natury fizycznej, jak psychicznej. Masaż wodny na sucho wykonywany regularnie pozwala się rozluźnić, zrelaksować i odstresować. Specjalne sprzęty stosowane w tej terapii mają za zadanie w taki sposób masować poszczególne partie ciała pacjenta, by zniwelować lub zmniejszyć ból.

Warto pamiętać, że właściwości masażu wodnego można nie tylko odczuć, ale i zobaczyć. Prócz uśmierzania bólu i likwidowania napięcia mięśni, hydromasaż na sucho może pomóc nam w pozbyciu się cellulitu. Osoby z nadwagą (spowodowaną różnymi czynnikami), które uczęszczają regularnie na masaż na sucho, mogą skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów.

Wskazania do suchego masażu wodnego

Wśród najważniejszych zaleceń, które pozwalają skierować pacjenta na serię zabiegów w tej formie, znajduje się między innymi przewlekły stres. Wszyscy wiemy, jak stresujące wydarzenia wpływają na nasze funkcjonowanie. Znaczna większość ludzi odczuwa nie tylko psychiczne objawy stresu. Duża część populacji boryka się z bólami mięśni, kłuciem w klatce piersiowej czy z migreną. Oprócz tego, przez przewlekły stres mogą towarzyszyć nam takie objawy jak zmęczenie, problemy ze snem, obniżenie nastroju, lub – w skrajnych przypadkach – depresja czy nerwica.

Problemy z kręgosłupem a masaż wodny

Zarówno tradycyjna, jak i sucha hydroterapia odbywa się na leżąco. W zależności od stanu pacjenta, rozwoju choroby i możliwości, suchy masaż wodny może zostać przeprowadzony w pozycji siedzącej. W jaki sposób suchy masaż może pomóc nam w przypadku dolegliwości bólowych kręgosłupa? – Przewlekły ból w lędźwiach lub w barku to coraz częstsze objawy u osób, które prowadzą siedzący tryb życia. Masaż wodny na sucho może przynieść ulgę, rozluźnić mięśnie i złagodzić ogólne napięcie organizmu.

hydroterapia na sucho

Masaż dyszami wodnymi jest wskazany również tym osobom, które cierpią na wrodzone lub nabyte wady kręgosłupa. Pacjenci po przebytym wypadku czy urazie, w ramach intensywnej rehabilitacji także są wysyłani na masaż wodny na sucho.

Hydroterapia, jako naturalna metoda leczenia, pomoże nam zwalczyć wiele chorób i zniwelować ból. Poza wspomaganiem leczenia kręgosłupa, suchy masaż wodny to częsta alternatywa dla osób odczuwających bóle w kończynach lub w karku.

Układ krążenia a suchy masaż wodny

W zależności od decyzji lekarza oraz wskazań i przeciwwskazań, pacjenci mogą odbywać regularne masaże wodne na sucho w celu usprawniania układu krążenia. Z możliwości jakie daje nam hydroterapia, korzystają nie tylko osoby starsze lub po ciężkiej chorobie. Suchy masaż wodny jest zalecany nie tylko w procesach rehabilitacji, ale również jako profilaktyka.

Obecnie, tempo życia stale przyspiesza, przez co jesteśmy narażeni na coraz większy stres. Czynnik ten oddziałuje na pozostałe sfery organizmu. Często pracujemy przez ponad 8 godzin, garbimy się, nie dbamy o prawidłową postawę ciała, nie wspominając o jakichkolwiek aktywnościach fizycznych. Problemy z krążeniem mogą pojawić się również przez stres. Lekarz, zapobiegawczo, może zalecić nam regularne masaże wodne na sucho. Dzięki temu, możemy zapobiec rozwojowi wad postawy, zwalczyć uciążliwy ból i pozbyć się już istniejących chorób w obrębie kręgosłupa/ kończyn lub znacznie opóźnić ich rozwój.

Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się z bloga: https://www.x-reh.pl/urzadzenia-do-suchego-masazu-wodnego-i-ich-rola