Miejsce dla kobiet

Prawnik rodzinny Wrocław
Doradzamy

Czym zajmuje się adwokat rodzinny?

Niektóre sprawy związane z kwestią rodzinną powinien rozstrzygać Są. Z tego też powodu warto mieć po swojej stronie prawnika zajmującego się prawem rodzinnym i pomoże nam podczas rozprawy. Jeśli zatem zastanawiasz się w jaki sposób poprowadzić rozwód lub uzyskać status separacji – pomoc adwokata zajmującego się prawem rodzinnym będzie kluczowa. W jakich innych sprawach warto zgłosić się do prawnika rodzinnego?

Problemy w rodzinie, które wymagają rozstrzygnięcia konfliktu poprzez orzeczenie Sądu, są niezwykle trudne i emocjonalne. Zwłaszcza jeśli w to wszystko zamieszane są dzieci. Dlatego tak istotne jest skorzystanie z pomocy specjalisty, który nie tylko sprawnie przeprowadzi cały proces, ale jednocześnie będzie podporą dla swoich Klientów w tym trudnym czasie.

Adwokat rodzinny czym się zajmuje?

Adwokat rodzinny specjalizuje się przede wszystkim w zakresie prawa rodzinnego, opiekuńczego oraz spadkowego. Prawnik zajmuje się również kwestiami regulacji małżeńskich stosunków majątkowych, a także prowadzi sprawy o rozwój, separację i podział majątku. Dodatkowo adwokat specjalizuje się w prawie rodzinnym świadczy pomoc w kwestiach dotyczących pozbawienia albo ograniczenia władzy rodzicielskiej, określeniu wysokości alimentów przypadających na dziecko oraz określeniu innej formy kontaktu z dzieckiem po rozwodzie. Z pomocy adwokata rodzinnego warto skorzystać w przypadku adopcji lub przysposobienia dziecka.

Do czynności adwokata rodzinnego należy także ustalenie ojcostwa oraz kwestie uznania dziecka lub nie. Oprócz tego można się do niego zgłosić w przypadku łamania przez jednego z rodziców ustaleń w zakresie kontaktu z dzieckiem lub niepłacenia alimentów.

Adwokat rodzinny zajmuje się także takimi sprawami jak popełnienie przestępstwa przez osobę nieletnią. Warto się do niego zwrócić z takimi problemami jak nękanie, stalking, wysyłanie gróźb.

W zakres obowiązków adwokata rodzinnego wchodzi również regulacja kwestii otrzymania spadku. To on pomoże w przypadku wykonania testamentu, a także wyjaśni procedurę zrzekania się majątku z powodu wysokich długów zmarłego.

Zakres spraw prawa rodzinnego i opiekuńczego

Prawo rodzinne i opiekuńcze to jedna z gałęzi prawa cywilnego. To w nim zawarte są wszystkie regulacje odnoszące się stosunków wewnątrzrodzinnych, a także innego rodzaju relacje poszczególnych członków rodziny z innymi podmiotami (np. dalszą rodzinną, opiekunami).

Prawo rodzinne i opiekuńcze reguluje zatem takie kwestie jak separacja, rozwód czy podział majątku osób dorosłych. W przypadku pojawienia się w trakcie trwania małżeństwa dzieci, to również Sąd rodzinny decyduje o ich prawach. W prawie rodzinnym i opiekuńczym zapadają decyzje związane zakresem władzy rodzicielskiej, przekazania praw opiekuńczych na jednego z rodziców, a także określające rodzaj kontaktów z dzieckiem czy ustaleniem ojcostwa.

W zakres prawa rodzinnego i opiekuńczego wchodzi również kwestia sprawowania opieki nad majątkiem – przede wszystkim podczas sporządzania intercyzy, ustalania alimentów.

Prawo rodzinne i opiekuńcze zajmuje się również przestępstwami, które mogły popełnić osoby nieletnie.

Dobry adwokat rodzinny wrocław
Potrzebujesz porady prawnej? Dobry adwokat rodzinny z Wrocławia na pewno udzieli Ci merytorycznego wsparcia w zakresie spraw dotyczących tej gałęzi prawa.

Kiedy zgłosić się o pomoc do adwokata rodzinnego?

Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że praktycznie żadna sprawa Sądowa w zakresie prawa rodzinnego i opiekuńczego wymaga obecności adwokata rodzinnego po każdej stronie. Warto jednak wiedzieć, że pomoc specjalisty jest nieoceniona w tym przypadku nie tylko ze względu na wiedzę i umiejętności, ale również wsparcie emocjonalne w tym trudnym czasie.

Kiedy zatem zgłosić się o pomoc do adwokata rodzinnego? W momencie podjęcia decyzji o rozwodzie, zwłaszcza kiedy w całą sprawę będą zmieszane dzieci. Adwokat z pewnością podejmie się reprezentowania swoich Klientów tak, aby uzyskać jak najkorzystniejsze orzeczenie Sądu. Jednocześnie dzięki pomocy adwokata rodzinnego znacznie łatwiej będzie zrozumieć wszelkie zawiłości prawne, a także wypełnić niezbędne dokumenty.

Do prawnika rodzinnego należy się zgłosić w przypadkach rozwodów z orzekaniem o winie czy chociażby ustaleniem władzy rodzicielskiej każdej ze stron. Prawnik pomoże również określić wymiar kontaktów z dziećmi i zajmuje się podziałem majątku.

Decydując się na tak ogromną zmianę w swoim życiu jak złożenie wniosku rozwodowego, warto mieć przy sobie doświadczonego adwokata, który będzie wspierał na każdym kroku i wyjaśniał wszystkie kwestie związane z prawem rodzinnym oraz opiekuńczym.