Miejsce dla kobiet

impreza plenerowa
Wydarzenia

Dlaczego wszyscy uwielbiają imprezy plenerowe?

Imprezy plenerowe mogą mieć różny charakter od festynów rodzinnych, imprez integracyjnych i tematycznych, po pikniki firmowe, event’y i festiwale muzyczne. Wspólna ich cechą jest forma spędzania czasu, czyli plener. Organizacja imprezy plenerowej nie jest łatwa. O jej sukcesie decydują odpowiednio dobrane do grupy odbiorców atrakcje, które mają zapewnić dobrą zabawę, przyciągnąć uwagę uczestników i wywołać odpowiednie wrażenie, co sprawi, że wydarzenie zostanie na długo w pamięci uczestników.

Zalety imprez na świeżym powietrzu

 Atrakcja imprezy plenerowej zależy od tego, do kogo jest ona skierowana. Zapewnieniem ich, a jednocześnie organizacją imprez plenerowych zajmują się profesjonalne firmy, w których ofercie można je znaleźć. Imprezy plenerowe bardzo mocno integrują ich uczestników. Dzięki nim łatwiej można zobaczyć przełożonego lub współpracownika w zupełnie innym świetle, poznać jego rodzinę, rozładować napięcia poprzez wspólną zabawę, na przykład przy skokach na eurobungee, czy grach w ogromne szachy, łapaniu byka za roki, torach przeszkód, zjeżdżalniach dla dzieci i wielu innych. Zaletą imprezy plenerowej jest promowanie aktywności fizycznej, a co za tym idzie zdrowego stylu życia. Odpowiednio zorganizowane wydarzenie sprawi, że wiele osób wyjdzie z domu, by miło spędzić czas we wspólnym gronie. W trakcie imprezy wiek nie ma znaczenia, bawią się i najmłodsi i najstarsi. Nic tak dobrze nie integruje jak dobra zabawa, z  odpowiednio dobranymi atrakcjami i przepysznym jedzeniem.

Niezbędny element każdego wydarzenia – przekąski

Impreza plenerowa trwa zawsze kilka godzin, więc zapewnienie posiłku jest koniecznością. Można do tego wynająć firmę cateringową, ale również zaangażować lokalne koło gospodyń wiejskich, gdyż tradycyjne, regionalne potrawy rewelacyjnie sprawdzają się w trakcie imprez plenerowych, takich jak dni miasta, festyny i nie tylko. Jedzenie można przygotować na wiele sposobów. Najważniejsze, aby, bez względu na to, czy eleganckie, czy regionalne, było po prostu smaczne.

przekąski na przyjęcia
Planujesz przyjęcie i zastanawiasz się nad wyborem naczyń i kubków jednorazowych? Zajrzyj na stronę hurtowni z Warszawy i skompletuj wszystko, czego potrzebujesz!

Człowiek je również oczami. Wobec tego ważne jest odpowiednie wyeksponowanie  dań. Sprawdza się tutaj tworzenie punktów prezentacji dań, czyli bufetów. Serwowane w nich dania to różnego rodzaju przekąski. Ważne jest, aby były to małe porcje, które można jeść na stojąco i swobodnie rozmawiać. Największą popularnością cieszą się lekkie przekąski, sałatki, ale też dania serwowane z grilla. Menu z grilla to nie tylko dania mięsne, ale również warzywa i sery, ryby i owoce morza, dania na słodko, na przykład grillowany banan z czekoladą, jabłko z cynamonem i miodem. Atrakcją może być tak zwany live cooking, który pozwala przyjrzeć się profesjonalnemu kucharzowi podczas działania, zapytać go o interesujące nas tematy związane z gotowaniem. W przypadku live cooking’u mamy gwarancję świeżości wszystkich używanych do potraw produktów. Przyglądanie się profesjonalnemu szefowi kuchni podczas gotowania, czy przyrządzania potraw samo w sobie może stać się atrakcją.

Jak podawać jedzenie?

Impreza plenerowa gromadzi dużą liczbę osób, dlatego korzystamy z opakowań i naczyń jednorazowych, które są lekkie i wytrzymałe. Na rynku znajduje się wiele propozycji na tego typu okazje, na przykład kubki papierowe, talerzyki, tacki, kubki szkłopodobne, miski plastikowe i rurki do napojów. Warto jednak posłużyć się w trakcie imprezy plenerowej naczyniami biodegradowalnymi, które po wydarzeniu można wykorzystać do kompostowania, podobnie jak papierowe  kubki. Na rynku można już zaopatrzyć się w tego typu naczynia, na przykład drewniane widelczyki do frytek, łyżki, noże, widelce, widelczyki do przekąsek, patyczki do lodów, miseczki do zupy i talerze wykonane z trzciny cukrowej. Naczynia powstające po wysuszeniu włókien trzciny, które są odpadem po ekstrakcji cukru, mogą być użyte zarówno do potraw gorących jak i zimnych. Ich solidność i stabilność powoduje, że mogą być alternatywą dla tradycyjnych naczyń. Doskonale sprawdzają się na tego typu uroczystościach. Dzięki zastosowaniu naczyń ekologicznych będziemy mogli zadbać o środowisko i nie produkować wielkiej ilości odpadów zaśmiecających Ziemię.

Imprezy plenerowe to idealny sposób na aktywne spędzenie czasu. Im częściej się odbywają, tym bardziej przyczyniają się do integracji ich uczestników, a jeśli zadbamy o środowisko, to będziemy promować również postawy proekologiczne.