Miejsce dla kobiet

sukienka
Moda

Haftki do sukienki – jak przyszyć?

Dodatki krawieckie pełnią niezwykle ważną rolę w projektowaniu i szyciu odzieży. Dzięki nim ubrania są wygodne, funkcjonalne, bardziej wytrzymałe i estetyczne. Wysokiej jakości tego rodzaju produkty sprawdzonych producentów kupione w pasmanterii internetowej zagwarantują, że odzież będzie bardziej dopasowana do potrzeb użytkownika. 

Co to są haftki krawieckie?

Haftki krawieckie są rodzajem zapięcia, które może być z powodzeniem użyte zamiast na przykład guzików, czy zamka. Służą one do wygodnego zapinania odzieży. Wykorzystywane są w sukienkach, żakietach, futrach,  marynarkach, biustonoszach i gorsetach. Ze względu na niezwykle istotną funkcję, jaką pełnią przy noszeniu ubrań, cechują się solidnym wykonaniem, które umożliwia nie tylko wygodne zapinanie odzieży, ale również trwałe oraz  gwarantujące pewność podczas ich noszenia. Niektóre stanowią także element ozdobny i podnoszą estetykę, na przykład sukienki, gdyż  dodają całej stylizacji elegancji. Trudno wyobrazić sobie powstanie oryginalnej i pięknej kreacji ślubnej lub wieczorowej, bądź spódnicy, a także bluzki bez zastosowania haftek. Składają się one z oczek oraz haczyków, zaś umiejętne przyszyte do odzieży gwarantują zapięcie również tam, gdzie użytkownik pragnie je ukryć. Rynek akcesoriów pasmanteryjnych oferuje różnego rodzaju kolory i kształty haftek, dlatego każdy z użytkowników odzieży może dopasować ich wygląd do swoich potrzeb. 

Jakie zadanie mają haftki w sukienkach?

Haftki w sukienkach mają za zadanie ukrycie zapięcia. Przyszywa się je z reguły w tych miejscach, gdzie pragniemy spiąć brzegi sukienki w niewidoczny dla oczu sposób. W takiej sytuacji doskonale sprawdzą się właśnie haftki. Najczęściej wykorzystuje się dwa ich rodzaje, które różnią się między sobą kształtem uszek. Jeśli są one płaskie i proste, zwykle spina się dzięki nim brzegi, które leżą jeden na drugim. Natomiast okrągłe służą do łączenia brzegów, stykających się ze sobą. Wiele sukienek zarówno wieczorowych, ślubnych, jak i do noszenia na co dzień posiada tego rodzaju zapięcie, dzięki któremu użytkowniczka odzieży może w sposób wygodny i estetyczny połączyć dwa brzegi ubrania w taki sposób, aby je skutecznie ukryć, a jednocześnie zapewnić na przykład sukience estetyczny wygląd. 

Jak należy przyszyć haftki do sukienki?

Haftki są dodatkami krawieckimi, które warto mieć wśród swoich akcesoriów do szycia. Ich zaletą jest nie tylko gwarancja ukrycia niechcianego w tym miejscu sukienki szwu, ale również to, że wymagają mniejszego nakładu pracy do zamocowania, które można wykonać w dwojaki sposób, który jest uzależniony od tego, czy brzegi materiału się stykają, czy zachodzą na siebie. 

Jak zamocować haftki na brzegach materiałów zachodzących na siebie?

Przed przystąpieniem do przyszycia haftek na brzegach materiału, który zachodzi na siebie należy najpierw je wzmocnić przy użyciu flizeliny. Kolejnym krokiem jest przyszycie ściegiem okrętkowym lub takim do dziergania dziurek haczyka do spodniej strony brzegu, leżącego na wierzchu zapięcia. Natomiast płaskie uszko haftki należy przyszyć podobnym ściegiem do wierzchniej strony brzegu, który będzie położony pod spodem zapięcia. Istotne jest to, że podczas jej mocowania nie trzeba przekłuwać materiału na wylot. 

Jak zamocować haftki na brzegach materiałów stykających się ze sobą?

Mocowanie haftek do brzegów materiału stykającego się ze sobą jest nieco inne niż w przypadku brzegów, które zachodzą na siebie. Zarówno haczyki, jak i uszka przyszywa się na wewnętrznych części brzegów materiału. Należy pamiętać o ty, że uszko powinno nieznacznie wystawać ponad jego brzeg, a haczyk należy umiejscowić tuż za drugim brzegiem tkaniny. Niezwykle istotne jest, aby szew nie był widoczny na prawej jej stronie, dlatego nie należy igłą przebijać jej na wylot. Do sukienki warto wybierać dość stabilne i szerokie haftki, aby w razie nacisku lub szarpnięcia nie rozeszły się brzegi, a haftki nie zostały uszkodzone lub wyrwane. 

sukienka

Gdzie można kupić haftki na zapięcia?

Zapięcia na haftki jako akcesoria krawieckie znajdują się w ofercie internetowych sklepów pasmanteryjnych. Metalowe, w różnych kolorach będą stanowiły idealne połączenie brzegów materiału wszędzie tam, gdzie pragniemy uniknąć widocznego zapięcia. Są to wysokiej jakości dodatki od sprawdzonych producentów z Unii Europejskiej, gwarantujące niezawodność i estetykę produktu.