Miejsce dla kobiet

podpaski eko GingerOrganic
Doradzamy

Higiena intymna w wersji eko

Ekologiczna żywność, organiczne ubrania, naturalne kosmetyki – popularność lepszej jakości, „zielonych” produktów rośnie i nic w tym dziwnego. Coraz chętniej świadomie podejmujemy decyzję o tym co trafia do naszego organizmu i czym otaczamy się w życiu codziennym. Życie w zgodzie z naturą wcale nie musi być domeną maniaków i bogaczy. A kiedy w grę wchodzi zdrowie, czas najwyższy byśmy wszyscy zainteresowali się bardziej ekologicznym trybem życia. Gdzie zacząć? Higiena intymna brzmi dla nas jak znakomity punkt startowy. 

Szkodzą, zamiast pomagać

Czy podpaski i tampony popularnych marek, po które sięgamy każdego miesiąca, są naprawdę bezpieczne? Większość kobiet zakłada, że produkty które znajdują się tak blisko wrażliwych części naszego ciała muszą być w jakiś sposób przebadane. I są, oczywiście, jednak to nie wystarcza. Sztucznie hodowana bawełna, dodatki w postaci chemicznych pochłaniaczy wilgoci, kolorowe nadruki, aromaty – nasze tradycyjne podpaski wypełnione są potencjalnymi alergenami i substancjami niebezpiecznymi! Pomyśl tylko, że do uzyskania białego koloru podpaski i tamponu materiał wybiela się chlorem. Niezbyt to przyjazne dla skóry, prawda? Nie wspominając już o tym, że do produkcji większości podpasek stosuje się nie stuprocentową bawełnę, a mieszankę bawełny i celulozy drzewnej. Natura skazuje nas raz w miesiącu na bóle, krwawienie i dyskomfort. Dlaczego miałybyśmy narażać się na dodatkowe problemy ze strony środków higienicznych? Skoro nasze diety, ubrania i zawartość kosmetyczek stają się coraz bardziej naturalne, dlaczego wcześniej nie pomyślałyśmy o produktach, które znajdują się tak blisko naszych ciał? Na szczęście pojawiła się alternatywa.

Organicznie i ekologicznie

Duńska firma GingerOrganic to najlepsza odpowiedź na kobiece potrzeby. Założycielka marki, Helena Kirstensen, w trosce o kobiece zdrowie postanowiła postawić na higienę intymną w wersji eko. Stworzenie podpasek, tamponów i wkładek bezpiecznych dla organizmu kobiety stało się jej misją. Stuprocentowa bawełna z ekologicznej hodowli, zero barwników, GMO, wybielaczy i dioksyn – organiczne podpaski i tampony to rozwiązanie dla wszystkich kobiet, które zmagały się dotąd z alergiami, podrażnieniami i infekcjami nieznanego pochodzenia. Koniec z nieświadomym narażaniem się na problemy zdrowotne. Zapomnij o przykrym swędzeniu, dyskomforcie i nieprzyjemnym zapachu, który przez sztuczne aromaty w podpaskach stawał się nieznośny. Higiena intymna z GingerOrganic to czysta przyjemność, którą odczujesz natychmiast.

podpaski bez chemii

Najwyższa jakość – prosto z Danii

Marka GingerOrganic posiada aż 5 certyfikatów świadczących o jakości i naturalnym pochodzeniu ich produktów: Nordic Ecolabel, ECOCERT, AllergyCertified, FSC i GOTS. To dość niespotykane wśród producentów środków higienicznych. Ich produkty to najwyższej jakości naturalna bawełna i nic poza tym. Nieszkodliwe, antyalergiczne i ekologiczne – podstawowe w najlepszym tego słowa znaczeniu. Myśląc o higienie intymnej nie powinnyśmy zapominać, że miejsca te to nasze najbardziej wrażliwe punkty. Jeśli nasza twarz źle reaguje na perfumowane kosmetyki, a skóra swędzi jeśli ubrania nie są z najwyższej jakości materiałów, w jaki sposób ma się przed szkodliwymi substancjami bronić wrażliwa śluzówka miejsc intymnych? Czas postawić na jakość i przekonać się, że nawet podczas okresu możemy poczuć się komfortowo.

Zapakowane w piękne kartoniki i biodegradowalne opakowania podpaski i tampony GingerOrganic spodobają się każdej estetce, lecz to nie opakowania powinny przykuwać naszą uwagę. Za cenę niewiele wyższą niż zwykle otrzymujemy ekologiczną higienę, którą nasze ciała z pewnością pokochają. A co najważniejsze – produkty GingerOrganic są już dostępne także w Rossmannie. Koniec wymówek, czas zadbać o siebie w najlepszy możliwy sposób – ekologicznie!