Miejsce dla kobiet

fotograf na wesele w Krakowie
Doradzamy Warto znać

Jak fotograf przygotowuje album zdjęć ślubnych?

Ślub jest najważniejszym wydarzeniem w życiu, dlatego każda z par chce mieć pamiątkę z tego wyjątkowego wydarzenia. Jedną z form jest album ślubny, dlatego warto o tym porozmawiać z fotografem, który w swojej ofercie może posiadać tego rodzaju propozycję, co najłatwiej sprawdzić na stronie internetowej fotografów ślubnych. 

Dlaczego warto zainwestować w album ślubny?

Zatrudniając fotografa na ślub młoda para zazwyczaj wyraża życzenie uzyskania zdjęć ze ślubu w formie cyfrowej, na pendrivie lub płycie CD z nadzieją, że to pozwoli im drukować i publikować w dowolnej ilości zdjęcia według własnego wyboru. Jednak rzeczywistość jest taka, że wiele miesięcy po ślubie będą mieli wiele zdjęć na komputerze, które zapewne nigdy nie zostaną nawet przejrzane i wydrukowane. W perspektywie 20 lub 30 lat nikt zapewne nie będzie o nich pamiętał, dlatego ze względu na najlepszy sposób utrwalenia jednego z najważniejszych momentów w życiu każdego człowieka warto zainwestować w album ślubny. 

Pamięć nasza jest ulotna, dlatego niezwykle ważne jest utrwalenie na zdjęciach wyjątkowych rodzinnych spotkań. Po wielu latach można wrócić pamięcią, dzięki albumowi ślubnemu, do wspólnie spędzonych chwil, wspominać ludzi, którzy są nam bliscy, a może już ich pomiędzy nami nie ma. Pochwalić się dzieciom, a potem wnukom, jacy byliśmy piękni, młodzi i pełni nadziei na przyszłość, przedstawić im rodzinę. 

Album może stać się na wiele pokoleń rodzinną pamiątką, którą warto pielęgnować i przechowywać. Taka forma utrwalenia ślubu umieszczona w jednym miejscu w postaci pięknego albumu pozwoli powrócić po latach do emocji i przeżyć, które były naszym udziałem w przeszłości.

album ślubny

Kto wybiera zdjęcia do albumu ślubnego?

Projektowanie albumu ślubnego może okazać się niezwykle przyjemną czynnością. Wybór zdjęć do niego można powierzyć fotografowi lub zdecydować się na samodzielne wykonanie tej czynności przez młodą parę. Już w trakcie rozmowy wstępnej z fotografem warto ustalić, kiedy i w jakiej formie zostaną one przekazane. 

Najczęściej odbywa się to w formie elektronicznej i w albumie ślubnym. Trzeba również ustalić, kto będzie wybierał zdjęcia do albumu. Jeśli młoda para zdecyduje, że najlepszą osobą do tego będzie fotograf, to należy przejrzeć wcześniej przez niego przygotowane albumy. Wtedy młodzi będą mieli wyobrażenie o tym, jak on wygląda i czy taka forma ich zadowala. 

Ile zdjęć powinno trafić do albumu ślubnego?

Niezwykle ważną kwestią jest wybór fotografa profesjonalisty, gdyż zdjęć ze ślubu nie można powtórzyć. Muszą być wykonane w sposób mistrzowski, aby album ślubny z nich zbudowany prezentował historię młodej pary ich wzajemne relacje, przedstawiał na zdjęciach najbardziej ulotne, ale pełne wyrazu chwile. 

Profesjonalista zaproponuje także wykonanie zdjęć w różnym rozmiarze, które będzie można wyeksponować we wnętrzach własnego domu. O ilości zdjęć, które powinny znaleźć się w albumie może zdecydować fotograf. On najlepiej wie, ile ich potrzebuje do stworzenia albumu ślubnego, prezentującego historię młodej pary. Jeśli państwo młodzi mają własne wyobrażenie o tej formie upamiętnienia i inne oczekiwania, mogą podjąć decyzję o samodzielnym wyborze zdjęć i ich ilości, także z sesji plenerowej jako niezbędnego elementu całego wydarzenia. 

Nie zawsze narzucenie młodej parze wizji fotografa zadowoli nowożeńców i będzie spełnieniem oczekiwań. Warto o tym rozmawiać z fotografem i powiedzieć mu o swoich wątpliwościach, poprosić o jakieś sugestie, które będą wskazówką w podejmowaniu decyzji o wyborze formy albumu. Najczęściej profesjonaliści proponują wybór 70 zdjęć i informują o tym, że albumy ślubne mogą przybierać różne formy i od nich zależy, którą z nich wybiorą. 

fotograf z albumem ślubnym Kraków

Jak wybierać zdjęcia do albumu ślubnego?

Fotograf ślubny wybierając zdjęcia do albumu ślubnego kieruje się chęcią opowiedzenia historii zapisanej w fotografii w taki sposób, aby była ciekawa, pełna emocji i zwrotów akcji. Istotne w wyborze są kluczowe wydarzenia, które miały miejsce w trakcie ślubu i wesela. Warto wykorzystać także efekty plenerowej sesji ślubnej. Opowieść powinna wzruszać i mimo wszystko zachowywać chronologię wydarzeń. Na pewno nie może zabraknąć kadrów z przygotowań pary młodej, składania przysięgi, zakładania obrączek i innych ulotnych, ale pełnych emocji i uczuć chwil. To zagwarantuje młodej parze fotograf na wesele w Krakowie.