Miejsce dla kobiet

wodzirej
Doradzamy

Jak współpracować z DJ-em?

DJ jest osobą chętnie wynajmowaną na wesela. Szeroki repertuar i dobre nagłośnienie gwarantuje świetną zabawę wszystkim gościom. Wiele młodych par oprawą muzyczną zajmuje się na wiele miesięcy przed planowaną uroczystością. Jak wybrać dobrego DJ-a? O czym trzeba pamiętać?

Przede wszystkim, kiedy zdecydujemy się, że to właśnie DJ ma zapewniać nam muzykę podczas wesela, koniecznie sprawdźmy kto oferuje swoje usługi na rynku. W tym przypadku nie warto kierować się ceną, ani opiniami znajomych czy rodziny. Każdy ma swój gust, więc to co podobało się innym niekoniecznie będzie odpowiadało właśnie nam. Najlepiej rozważyć wszystkie oferty i porównać je pod każdym aspektem.

Robert Koss, wodzirej z Krakowa informuje: „Niektórzy DJ-e oprócz muzyki zapewnią nam oprawę świetlną, efekty specjalne takie jak dym czy konfetti, a inni oprócz tego wcielą się w rolę wodzireja. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję poprośmy wybranego przez nas oferenta o przedstawienie swojego portfolio. Mogą być to nagrania video lub audio, dzięki którym zobaczymy jak DJ radzi sobie na żywo„.

Obecnie coraz więcej przypadkowych osób podejmuje się pracy jako DJ, z racji że gwarantuje ona szybki zarobek i jednocześnie jest łatwa i przyjemna. Z tego względu dobrze sprawdźmy referencje kandydatów. Ceny takich usług mogą się znacząco różnić, jednak pamiętajmy, że  jeśli wpadł nam w oko DJ, za którego będziemy musieli zapłacić nieco więcej, jednak spełnia on wszystkie wymagania, warto zainwestować nasze pieniądze.

impreza na weselu

Kiedy podejmiemy już ostateczną decyzję, koniecznie spotkajmy się na żywo z wybranym przez na DJ-em. Na tym etapie ustalmy wszystkie szczegóły. Dokładnie omówmy repertuar, tak by DJ miał czas na przygotowanie odpowiednich płyt. Możemy również ustalić kolejność piosenek lub wybrać konkretne utwory które będą puszczone z głośników w określonych momentach np. podczas krojenia tortu czy pierwszego tańca. Musimy jasno stwierdzić czy oczekujemy tylko muzyki czy również prowadzenia gier, konkursów czy oczepin. Jeśli zdecydujemy się na integrujące gości zabawy dokładnie ustalmy jak mają one wyglądać. Pamiętajmy, że DJ również potrzebuje czasu na przerwę, dlatego w tej kwestii także warto dogadać się już na tym etapie. Jeśli nie życzymy sobie by wynajmowany przez nas DJ spożywał alkohol, śmiało  go o tym poinformujmy.

Kiedy wszystkie szczegół zostaną określone koniecznie spiszmy umowę. Niezależnie od tego czy podejmujemy współpracę z obcą, czy dobrze znaną nam osobą, lepiej ubezpieczyć się na wszelki wypadek. W umowie dokładnie spiszmy wszystkie ustalenia. Pamiętajmy, że w razie jakichkolwiek zmian, spisany dokument za zgodą obu stron można stosownie modyfikować. Dzięki takiemu zabezpieczeniu unikniemy wielu nieprzyjemnych sytuacji i ze spokojną głową będziemy mogli oddać się weselnemu szaleństwu.