Miejsce dla kobiet

piękne włosy
Zdrowe włosy

Jak zapuścić zdrowe, długie włosy?

Długie, piękne włosy – to jeden z podstawowych atrybutów kobiecości. Niestety mało która z nas może się cieszyć gęstymi, mocnymi włosami. Na co dzień zmagamy się z ich wypadaniem, łamaniem i puszeniem. Jednak nie należy się poddawać! Istnieją bowiem uniwersalne sposoby na przyspieszenie ich zapuszczania.

Podcinaj końcówki

Podstawowa zasadą zapuszczania włosów jest regularne podcinanie końcówek. Nie przestrzeganie tego kroku jest podstawowym błędem kobiet. Chcą zapuścić włosy, więc ich w ogóle nie podcinają. Po pół roku okazuje się, ze włosy są zniszczone i musimy ściąć 10 cm, wwoman-leather-jacket-1500x1000racając do punktu wyjścia. Kolejną sprawa jest kruszenie się zniszczonego włosa, a naszym celem jest przecież zapuszczenie długich i zdrowych włosów. Dlatego więc należy je podcinać co 7-10 tygodni, tak aby włosy rosły zdrowe.

Pilnuj diety

Istotnym elementem naszego planu jest picie dużej ilości wody która oczyszcza nasz organizm z toksyn. Pijąc powyżej 8 szklanek wody dziennie nie tylko poprawisz kondycję swoich włosów, ale także całego ciała.

Uważaj czego używasz

Niewybaczalnym błędem jest nadmierne suszenie i prostowanie włosów, chyba każdy wie że to te dwa czynniki najbardziej wysuszają i niszczą nasze włosy. Jeżeli nie możesz się obejść bez tych dwóch urządzeń, postaraj się przynajmniej zmniejszyć ich temperaturę. Jeżeli jednak zależy ci na długich i zdrowych włosach musisz pozwolić im wyschnąć samemu, a prostownicę zarezerwować tylko na poważniejsze wyjścia. Zacznij spinać włosy, jest przecież tyle ładnych fryzur które pozwolą ci ograniczyć suszarkę i prostownicę.

Ostatnim istotnym elementem jest mycie włosów i ich pielęgnacja odżywkami. Błędem jest codzienne mycie włosów, gdyż są one obciążone odżywkami, a skóra głowy się wysusza. Najlepiej jest myć włosy co 2-3 dni. Nie stosuj tysięcy różnych produktów, szampon, odżywka, maska i serum w zupełnością wystarczą. Wiele osób nie docenia najprostszych sposobów na odżywienie włosów. Bardzo dobrym sposobem na odżywienie włosów jest maseczka z białka jaj, które wzmocnią i odbudują twoje włosy.