Miejsce dla kobiet

włosy
Zdrowe włosy

Jaką długość włosów wybrać dla siebie?

Dopasowanie odpowiedniej fryzury nie jest wcale takie łatwe. Jest to jednak kwestia, nad którą warto się poważnie zastanowić, ponieważ ma ona ogromny wpływ na to, jak postrzegają nas inni. Zadbane i schludnie uczesane włosy są wizytówką każdej kobiety, dlatego też warto postarać się, aby nasza fryzura była jak najlepiej do nas dopasowana. Podstawową kwestią jest oczywiście to, czy postawić na krótkie włosy, czy może jednak długie. Jaki wybór będzie dla nas najlepszy? Jakie są zalety długich włosów i dlaczego warto się na nie zdecydować? Oraz przede wszystkim – jak uzyskać piękne, zdrowe i długie włosy, bez konieczności czekania nawet kilku lat, aż urosną do oczekiwanej i najbardziej zadowalającej nas długości? Podpowiadamy!

Poczuj się atrakcyjna i kobieca dzięki pięknym włosom

Nie jest żadną tajemnicą, że odpowiednio dobrana fryzura potrafi odjąć lat oraz sprawić, że będziemy wyglądać atrakcyjniej. Tak jest przede wszystkim w przypadku włosów długich. Niestety krótkie fryzury często dodają powagi i sprawiają, że ich właścicielka wygląda bardzo dojrzale. Fryzura na pazia czy symetryczny, klasyczny bob to style uczesania, które dodają lat nawet osobom bardzo młodym. Z kolei nieco dłuższe włosy, na przykład sięgające do ramion lub jeszcze dalej, dodają każdej kobiecie lekkości oraz wysmuklają twarz. Ponadto odejmują lat i sprawiają, że ich właścicielka prezentuje się bardzo świeżo i młodzieńczo. Ważne jest jednak, aby włosy były zadbane i zawsze ładnie uczesane. Nie musisz starać się o finezyjne upięcia ani wymyślne połączenia. Wystarczy, że je rozczeszesz i możesz pozostawić je luźno puszczone, a efekt na pewno będzie zniewalający i bardzo zalotny. Wszystko dzięki temu, że długie włosy, poza odejmowaniem lat i dodawaniem uroku, dodają także seksapilu i sprawiają, że ich właścicielka prezentuje się zalotnie i zwraca na siebie większą uwagę.

długie włosy

Ogromną zaletą długich włosów jest fakt, że są one wbrew pozorom bardzo proste w pielęgnacji. Bez względu na długość, warto dbać o kosmyki i stosować preparaty pielęgnacyjne dedykowane do konkretnego rodzaju włosów. Jednak w przypadku włosów krótkich trzeba pamiętać także o odpowiedniej stylizacji. Niestety fryzura na pazia oraz klasyczny bob podczas snu mogą tracić bardzo łatwo swój kształt, gdyż poszczególne kosmyki będą się zginać w różne strony i z tego powodu układać nieestetycznie. Dlatego właśnie właścicielki krótkich włosów muszą uwzględnić rano czas na ułożenie fryzury. W przypadku włosów długich najczęściej wystarczy rozczesanie pasm szczotką lub grzebieniem, a jeśli włosy odstają i dziwnie się układają, to możesz związać je w kucyk, niedbałego koka lub zapleść warkocz. W przypadku długości za ramiona lub dłuższej, masz naprawdę ogromne możliwości w kwestii prostych, ale efektownych fryzur, których przygotowanie nie będzie wymagało od Ciebie dużego nakładu pracy i czasu.

Na długie pasma nie musisz czekać wielu lat

Na długie włosy niestety trzeba bardzo długo czekać. Natura nie jest w tej kwestii łaskawa i odrastanie pasm po ścięciu na krótko niestety zazwyczaj trwa kilka lat. Dokładny czas może się nieco różnić w zależności od trybu życia i diety, a także od uwarunkowań genetycznych, jednak czas oczekiwania na kosmyki sięgające chociaż do ramion niestety nigdy nie jest krótki. Na szczęście specjaliści z branży fryzjerskiej znaleźli na to sposób w postaci przedłużania włosów, na przykład poprzez doczepienie włosów na ringi. Jest to stosunkowo nowy zabieg, jednak już został on pokochany przez gwiazdy z różnych branż oraz staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Jest to doskonała opcja dla kobiet, które nie chcą czekać, aż ich włosy naturalnie odrosną i chcą cieszyć się przepięknymi, długimi włosami jak najszybciej. Jeśli zabieg zostanie odpowiednio przeprowadzony, to możesz liczyć na to, że Twoje włosy będą piękne i zdrowe, zadbane oraz będą prezentowały się bardzo naturalnie. Jednakże, aby osiągnąć taki efekt, koniecznie dobrze zapoznaj się z ofertą salonów fryzjerskich i wybierz lokal usługowy, w którym będziesz mogła liczyć na usługi i produkty do przedłużania z najwyższej półki.