Miejsce dla kobiet

pędzle do makijażu
Doradzamy

Jakie pędzle powinien zawierać dobry zestaw pędzli?

Odpowiednio wykonany makijaż może pomóc nam wymodelować twarz, nadając jej zupełnie innego wyglądu. Użycie odpowiednich produktów pozwala uzyskać niezwykły efekt. Dobry zestaw pędzli do makijażu powinien znajdować się w kosmetyczce każdej kobiety. Zastosowanie odpowiednich pędzli do konkretnej czynności spowoduje uzyskanie niezwykle precyzyjnego i spektakularnego efektu.

Oferta pędzli do makijażu – jakie wybrać?

Rynek oferuje pojedyncze produkty, jak również ich zestawy, które mają ułatwić nakładanie różnego rodzaju kosmetyków. Dla osób nakładających codziennie na twarz minimalną ilość kosmetyków, tylko dla wyrównania kolorytu twarzy, to znaczy podkładu, pudru i korektora, potrzebnych pędzie zdecydowanie mniej pędzli niż dla osoby, która wykonuje codziennie kompletny makijaż twarzy, oczu oraz podkreśla usta szminką. Zawsze powinny być to jednak produkty najwyższej jakości, które posłużą przez dłuższy czas.

Zakup zestawu pędzli jest zdecydowanie lepszym wyjściem, gdyż znajdują się w nim wszystkie podstawowe produkty, niezbędne i odpowiednio dobrane do wykonania makijażu. W zestawie powinny znaleźć się zarówno pędzle do nakładania pudru, różu oraz do oczu i brwi. Niezwykle ważna jest długość włosa. Te o dłuższym i mniej zbitym włosiu umożliwią delikatne nałożenie kosmetyku i rozprowadzenie go na skórze. Te w kształcie wachlarza doskonale nałożą rozświetlacz, zaś o zbitym i krótkim włosiu najlepiej poradzą sobie z wtłoczeniem kosmetyku w skórę, na przykład pudru czy większej ilości bronzera. 

Zastosowanie pędzli do makijażu

Stosowanie do nakładania makijażu dobrej jakości zestawów pędzli, spowoduje, że czynność ta stanie się przyjemnością. Poza tym wybór odpowiednich produktów do nakładania konkretnych kosmetyków przyspieszy ich nanoszenie oraz uprzyjemni tę czynność. Pędzle do makijażu ułatwiają nakładanie produktów kosmetycznych sypkich i kremowych. Te duże o zbitym włosiu najlepiej rozprowadzą podkład. Rozprowadzenie produktu w sposób równomierny spowoduje uzyskanie efektu zlania się podkładu ze skórą, nadania twarzy jednolitego kolorytu, poprawiając w ten sposób wygląd cery.

makijaż pędzle

Natomiast pędzle gęste o dłuższym i luźniejszym włosiu będą idealne do oprószenia twarzy pudrem, zaś mniejsze pędzelki najbardziej się sprawdzą w konturowaniu twarzy i nadawaniu jej trójwymiarowości. Pędzle do oczu są zdecydowanie mniejsze niż te do twarzy, gdyż większa powierzchnia do rozprowadzenia na niej kosmetyku wymaga użycia odpowiedniej wielkości produktu. Istotną sprawą jest umowność zastosowania pędzli do makijażu. Można je wykorzystywać w sposób najwygodniejszy dla siebie, niekoniecznie zgodnie z ich przeznaczeniem. Kwestią umowną jest wykorzystywanie tych produktów do konkretnej części twarzy, na przykład oczu lub czoła. Wszystko zależy od osobistych preferencji i wygody osoby wykonującej makijaż.  

Pędzle do nakładania pudru i różu

Pędzel do nakładania pudru i różu powinien być puchaty, ponieważ gwarantuje to dobre rozprowadzenie produktu. Do produktów sypkich sprawdzą się te o większej objętości włosa, gdyż ich zadaniem jest wygodne nałożenie kosmetyków sypkich na większą powierzchnię twarzy. Za pomocą sporych rozmiarów pędzla do pudru można zmatowić twarz kilkoma ruchami miękkiego włosia i rozprowadzić go po całej twarzy.

Od równomiernego rozłożenia niewielkich ilości kosmetyku zależy długość i trwałość podkładu i korektora oraz zmniejszenie wydzielania sebum. Natomiast w ciągu dnia, dzięki odpowiedniemu rozprowadzeniu pudru na twarzy, ułatwione jest wykonywanie wszelkich poprawek w makijażu. W zestawie powinny się również znaleźć skośnie zakończone pędzle, za pomocą których można konturować twarz, a szczególnie linię żuchwy i nakładać róż do policzków oraz zaaplikować rozświetlacz. Pędzle do nakładania różu powinny być dopasowane do wielkości twarzy. Mniejszymi łatwiej jest konturować węższe twarze, natomiast okrąglejsze nieco większym. Użycie odpowiednio dobranego pędzla do nakładania różu pozwoli uniknąć plam na policzkach i nierównomiernego rozprowadzenia kosmetyku i uzyskanie odpowiedniego efektu wizualnego. 

Pędzle do brwi

Pędzle do brwi mają krótkie i ścięte włosie po to, by mogły je precyzyjnie wyrysować i nadać im odpowiedni kształt. Ułatwiają także precyzyjne nałożenie eyelinera. Doskonale sprawdzi się tu również model ze spiralką, która umożliwi zebranie większej ilości nałożonego produktu i rozczesanie rzęs.

Pędzle do oczu

Pędzle do oczu, w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać, mogą być zbite lub mieć luźne włosie. Zbite pozwolą idealnie nałożyć małe ilości kosmetyku w kąciku oka i rozświetlić go. W zestawie pędzelków powinien znaleźć się również mały do precyzyjnego nakładania lub większy do blendowania oraz skośnie ścięty do rysowania kresek na powiece.

Kupując pędzle warto zaopatrzyć się w pełen zestaw tego rodzaju produktów, który ułatwi wykonanie makijażu.