Miejsce dla kobiet

kobieta
Doradzamy

Kulki Gejszy – przyjemność i zdrowie

Kulki gejszy, jak sama nazwa wskazuje, na początku były stosowane przez gejsze w celu wzbogacenia życia seksualnego. Jednak, jak się okazuje, warto popatrzeć na nie nie tylko jak na erotyczny gadżet.

Kulki gejszy to gadżet, który obok wzbogacania doznań, pomaga kobietom w niektórych problemach ze zdrowiem, a nawet jeśli takich problemach nie ma, mogą być po prostu rodzajem efektywnego ćwiczenia. 

Jak kulki gejszy pomagają kobietom?

Począwszy od sfery seksualnej, kulki gejszy pomagają zwiększyć elastyczność pochwy i wzmacniają mięśnie Kegla, co znacznie przekłada się na większy komfort podczas seksu i silniejsze doznania. Kulki gejszy są najczęściej skonstruowane w następujący sposób: w kulce znajduje się mniejsza kuleczka, która jest cięższa i gdy się poruszamy, zaczyna ona obijać się o ściany większej, wprawiając ją w drgania, co z kolei doprowadza do mimowolnych skurczy mięśni Kegla.

Najpopularniejsze ćwiczenia mogą polegać na próbach utrzymania kulek w pochwie lub na próbach wypchnięcia ich na zewnątrz. Najlepiej działają one, gdy jesteśmy w ruchu, zatem jak najbardziej można zakładać kulki na czas treningu. 

Przechodząc do kwestii zdrowotnej, kulki gejszy wzmacniają mięśnie dna macicy, dzięki czemu, jeśli jesteśmy np. po ciąży mnogiej, możemy uchronić się przed schorzeniem polegającym na wypadaniu macicy. Co ciekawe, mięśnie dna macicy podtrzymują cały narząd rodny i nasze trzewia, zatem stosując kulki gejszy, poprawiamy także stabilizację kręgosłupa. 

Niektóre kobiety borykają się również z nietrzymaniem moczu. Prowadzi to często do kłopotliwych sytuacji, kiedy przez wysiłek fizyczny lub śmiech popuszczamy niewielką ilość moczu. Kulki gejszy pomagają w radzeniu sobie również z tą dolegliwością.

Czy są przeciwwskazania do stosowania kulek gejszy?

Jak w każdym innym przypadku, i tu znajdziemy przykłady sytuacji, kiedy to lepiej zrezygnować ze stosowania kulek gejszy. Jest to oczywiście ciąża, kiedy narząd rodny i tak jest obciążony płodem, a także okres połogu, kiedy pochwa potrzebuje regeneracji.

Ćwiczenia z kulkami gejszy można wówczas rozpocząć po konsultacji z lekarzem, po zakończeniu połogu, by mięśnie szybciej wróciły do dobrej kondycji. Przeciwwskazaniem będą również infekcje i choroby narządów rodnych, kiedy to wkładanie jakichkolwiek ciał obcych do pochwy nie byłoby najrozsądniejszym pomysłem.

Rodzaje kulek gejszy

Oprócz całkiem szerokiej gamy zastosowań warto wiedzieć również o tym, że kulki gejszy występują w kilku rodzajach. Poniżej krótka charakterystyka każdego z ich:

  • Tzw. biofeedback. Jest to właśnie wspomniany już wyżej rodzaj kulek, z mniejszą w środku, która jest odpowiedzialna za wywoływanie drgań. To właśnie kulki biofeedback najlepiej ćwiczą mięśnie Kegla. 
  • Kulki progresywne. Jest to gadżet, na który składają się dwa lub więcej ciężarków o zróżnicowanej wadze. Są one stosowane podczas gry wstępnej, aby zintensyfikować doznania.
  • Kulki silikonowe. Idealne dla początkujących, ze względu na swoją miękkość, a także łatwość w pielęgnacji. Co więcej, bardzo łatwo je ogrzać, a ciepło utrzymuje się bardzo długo, co może dawać całkiem przyjemne doznania.
  • Kulki wibrujące. Najnowocześniejszy rodzaj kulek na obecnym rynku. Są one wyposażone w pilot na baterie, a w środku znajduje się mechanizm wibrujący, gwarantujący niezapomniane doznania. 

Kulki gejszy to przydatny gadżet o wielu zaletach, którym warto się zainteresować już dzisiaj. Dzięki nim skorzystasz nie tylko w zakresie doznań erotycznych, lecz też możesz wspomóc swoje zdrowie. W poszukiwaniu dobrych, bezpiecznych dla Ciebie gadżetów, koniecznie odwiedź internetowy sex shop e-rozkosz.pl, w którym czeka na Ciebie bogata oferta zabawek erotycznych.