Miejsce dla kobiet

Doradzamy

Łatwe sprzątanie domu – sprawdzona chemia z Niemiec

Chemia niemiecka robi furorę na polskim rynku! Okazuje się, że aż 10% polskiego społeczeństwa deklaruje regularne korzystanie ze środków chemicznych pochodzenia niemieckiego. Dlaczego tak jest? Chemia niemiecka ma liczne zalety, dzięki którym doskonale radzi sobie w naszym kraju. Jakie to zalety? Jakie środki pomogą Ci w skutecznym wysprzątaniu domu?

Chemia niemiecka – dlaczego jest tak lubiana?

Niska cena, wysoka wydajność

Niemcy są na ogół znani z większego przykładania wagi do różnego rodzaju restrykcji. Co to ma wspólnego ze środkami czyszczącymi? Ma i to dużo, dlatego że przykładają oni znacznie większą wagę do stosowania takiej ilości środka, jaka jest rzeczywiście konieczna. Dlatego też chemia niemiecka jest tak wydajna – wystarczy na ogół użyć jej tyle, ile zaleca producent. Przekłada się to również w znaczący sposób na cenę. Kupując większe opakowanie bardziej skoncentrowanego środka, np. takiego jak żel do prania Persil Professional uniwersal & biel gwarantujesz sobie znaczącą oszczędność, za którą Twój portfel podziękuje Ci już w bardzo krótkim czasie.

Liczy się skład

Obok samej ceny, coraz większe znaczenie ma dla nas to, co zawiera kupowany środek. Chemia niemiecka zawiera znacznie więcej substancji aktywnych, dzięki którym znacznie skuteczniej dba o wygląd ubrań, czystość domu i o wiele innych spraw. Oprócz tego coraz popularniejsze są firmy produkujące łagodniejszą, lecz nadal nieustępującą w skuteczności chemię ekologiczną, zawierającą składniki ulegające szybszej biodegradacji. Cechą tą odznaczają się produkty firmy Frosch, np. środek usuwający kamień o przyjemnym, malinowym zapachu.

Środki niemieckie czyszczą i pielęgnują

Płyny do płukania pomagające zachować miękkość tkaniny, a przy tym zapobiec osadzaniu się kamienia w pralce? Żele antybakteryjne do rąk dla dzieci, zapewniające ochronę przed wysuszeniem i podrażnieniem? Jak najbardziej. Chemia niemiecka jest nastawiona nie tylko na czyszczenie, lecz także na pielęgnację i zabezpieczenie przed zniszczeniem. Przykładem tego mogą być produkty takie, jak antybakteryjny żel do rąk Nivelazione KIDS czy też emulsja do drewna Pronto, na bazie wosku pszczelego.

Przyjemniejszy zapach

Na pewno pamiętasz jeszcze wszystkie te niesamowicie skuteczne środki, które swoim cudownym zapachem i składem wypalały Ci nos. Do tej pory istnieje na rynku mnóstwo produktów tego typu. A że nie tylko posiadacze szczególnie wrażliwych nosów mają tego dość, naprzeciw ich potrzebom wychodzi właśnie… chemia niemiecka. Użyte składniki zapachowe coraz lepiej imitują naturalne aromaty, tak jak np. w przypadku koncentratu do płukania Frosch o przyjemnej woni owocu granatu, a ich gama ulega coraz większemu rozszerzeniu. Nic więc dziwnego, że sięgamy po nie tak chętnie.

Zaufanie do produktu

Ileż razy zdarzyło Ci się słyszeć, że coś jest “dobre, bo niemieckie”? Ten sposób myślenia ma swoje korzenie już w latach 80., kiedy to o wiele produktów było znacznie trudniej, a na produkty zza zachodniej granicy patrzyliśmy niemal jak na złoto. W tym jednak przypadku przekonanie to rzeczywiście ma swoje uzasadnienie. Chemia niemiecka ma mniej wypełniaczy, a więcej substancji aktywnych, jest bardziej skoncentrowana, co przekłada się na jej większą wydajność, a przy tym nierzadko cieszy nas przyjemnym zapachem.

Uczyń sprzątanie domu przyjemnością!

Chemia z Niemiec jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o utrzymywanie czystości domu bez czasochłonnego i męczącego szorowania. Co więcej, do przeszłości odchodzą nieprzyjemne, żrące wonie – coraz częściej możemy liczyć na delikatne, przyjemnie pachnące środki, które nie narażają naszego zdrowia.