Miejsce dla kobiet

dieta
Dieta

Najczęstsze błędy dietetyczne kobiet!

Moda na zdrowe odżywianie i idealną sylwetkę trwa w najlepsze. Jesteśmy zasypywani milionem informacji odnośnie tego jak jeść, jak ćwiczyć, co jeść, ile i jak najszybciej schudnąć. Często informacje te pochodzą od osób, które się zupełnie na tym nie znają i tak powstaje spirala fałszywych przekonać odnośnie odchudzania.

Błąd 1. Maniakalne liczenie kalorii

Kobiety chcą liczyć kalorie, a nawet nie wiedza jakie jest ich dzienne zapotrzebowanie i ile muszą ich w efekcie przyjmować, aby schudnąć. W tym przypadku nie ma lepszej rady, najlepiej skontaktować się ze specjalistą, który dokładnie oszacuje nasze zapotrzebowanie. Kalorie to nie wszystko, ważne są też same produkty i ich składniki odżywcze. Kolejny poważny błąd to spożywanie zbyt małej ilości kalorii, lub stosowanie monotonnej diety przez którą nasz organizm nie otrzymuje wszystkich potrzebnych składników.

Błąd 2. Myślisz, że jesz zdrowo i mało kalorycznie

Kobiety myślą, że schudną jeżeli będą jeść same zdrowe produkty, ale w ogóle nie przywiązują wagi do ich ilości. Nawet pozornie zdrowa owsianka będzie tucząca, jeżeli zjesz jej za dużo! Jednorazowa dawka powinna wynosić 3 łyżki, a teraz sobie przypomnij ile tych łyżek ostatnio wrzuciłaś do miseczki? Kolejna kwestia to tzw. produkty light, nisko kaloryczne. Nie daj się na to nabrać, to tylko chwyt marketingowy. Majonez light i cola light to nadal bardzo zły pomysł. Nie zwracaj uwagi na krzykliwe napisy na opakowaniu produktu, tylko sprawdzaj jego skład.dieta

Błąd 3. Nieumiejętne wykonywanie ćwiczeń

Ile razy słyszymy o tym, jak to kobiety ciągle ruszają się i ćwiczą, a mimo to nie chudną. W tej samej konwersacji, ta sama kobieta zaczyna podejrzewać, że pewnie ma problemy z tarczycą, grube kości, a tak w ogóle na pewno ”genetycznie” nie może schudnąć. Samo wykonywanie brzuszków nie przyczyni się do utraty tłuszczu, a  jedynie wzmocni mięśnie. Musisz połączyć ćwiczenia siłowe z treningiem cardio. Kolejną kwestią jest fakt, że jeżeli nie pilnujesz diety, to bieganie i brzuszki nie wiele Ci pomogą.

Jak możesz sobie pomóc?

Jeśli zależy Ci na zrzuceniu wagi – zaufaj profesjonalistom. Jest to najodpowiedzialniejsze rozwiązanie. Odpowiednio przygotowani doradcy są w stanie pomóc Ci w odchudzaniu, nie szkodząc przy tym zdrowiu. Za pomocą indywidualnie dobranych diet, planu treningowego oraz wykwalifikowanego personelu jesteśmy w stanie osiągnąć wszystko, a nawet więcej – taką informację znaleźć można na stronie Studia Figura w Lublińcu – miejscu, gdzie otrzymać możesz kompleksowy program odchudzania. Działanie na własną rękę może mieć smutne skutki i nie spełnić Twoich oczekiwań. Bądź rozsądna i korzystaj z pomocy tych, którzy wiedzą jak Ci dobrze doradzić.