Miejsce dla kobiet

Podróże

Najlepsze miasta do zwiedzenia całą rodziną

Wycieczki z całą rodziną do dużego miasta są niezwykle atrakcyjne dla dzieci i ich rodziców ze względu na liczne zabytki, muzea dla małych naukowców, a także parki rozrywki. To okazja nie tylko do odpoczynku, oderwania się od obowiązków codziennego dnia, ale również świetnej zabawy.

Dlaczego zwiedzanie dużych polskich miast jest ważne dla dzieci?

Duże polskie miasta oferują turystom wiele atrakcji. Krótki pobyt w takim miejscu to doskonałe rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, poza tym dużo tańszy niż długi urlop w atrakcyjnej, turystycznej miejscowości. Tego rodzaju formę spędzania wolnego czasu  preferują z reguły ludzie młodzi. Jednak coraz częściej rodziny z dziećmi korzystają z tego rodzaju wypoczynku, organizując kilkudniowe zwiedzanie najpiękniejszych polskich miast. Dobrze zaplanowany city break dla rodziny, dostosowany do najmłodszych turystów będzie udaną formą łączącą rozrywkę z edukacją. To doskonała odpowiedź na współczesny sposób życia, gdyż rodzice nie mają często czasu i możliwości na zorganizowanie dla rodziny długiego urlopu. Jest wiele miast w Polsce, które warto zwiedzić z rodziną, między innymi Kraków, Warszawa, Poznań i Gdańsk.

Atrakcje dla dzieci w Krakowie

W Krakowie warto odwiedzić Park Edukacji Globalnej o nazwie Wioski Świata. Powstał on w celu edukacji międzykulturowej dzieci i młodzieży. Na obszarze niemal 3 hektarów można zwiedzać afrykańską wioskę, mongolską jurtę, indiańskie tipi, papuaski dom, peruwiańską chatę. Bogaty program warsztatów edukacyjnych umożliwia dzieciom poznanie innych kultur i problemów, z jakimi na co dzień zmagają się mieszkańcy tych zakątków świata. Park Edukacji Globalnej oferuje bogaty program warsztatów edukacyjnych i artystycznych dla rodzin z dziećmi, które doświadczą tu wielu emocji i odkryją w sobie różnorodne talenty. W pamiątki z pobytu w Wioskach Świata można zaopatrzyć się w lokalnym sklepiku, wspierając w ten sposób misje w Azji, Ameryce Południowej i Afryce. Futurystyczny świat Stanisława Lema wprowadzi dzieci Ogród Doświadczeń Lema. To ogromny park sensoryczny, w którym dzieci uczą się bawiąc. W przystępny sposób poznają prawa mechaniki, optyki, fizyki, akustyki. Dowiedzą się czym jest grawitacja, jak wyjść z labiryntu korzystając ze wskazówek Lema. To wspaniałe park do nauki i zabawy. Kolejnych ciekawym miejscem edukacji poprzez zabawę jest Klockoland.

Atrakcje dla dzieci w Warszawie

Najatrakcyjniejszym miejscem dla dzieci w Warszawie jest Centrum Nauki Kopernik, w którym można spędzić wiele godzin nie zaspokajając do końca swojej chęci poznania i zabawy. Wrażenie na młodych naukowcach i odkrywcach zrobi na pewno Smart Kids Planet, które jest interaktywnym centrum mądrej zabawy dla młodszych i starszych dzieci, dlatego doskonale bawić będzie się tutaj cała rodzina. Obowiązkowym punktem wycieczki do stolicy jest spacer po Starym Mieście, zwiedzanie Zamku Królewskiego, podziwianie symbolu stolicy –  warszawskiej Syrenki, a także kolumny Zygmunta III Wazy. Dzieci zachwyci zapewne pokaz muzyczno – świetlny tańczących fontann w Multimedialnym Parku Fontann. Odpoczynek po aktywnym i pełnym wrażeń dniu zapewni spacer po Łazienkach Królewskich.

Atrakcje dla dzieci w Poznaniu

Najatrakcyjniejszym miejscem Poznania jest Rynek z  ratuszem, z którego wieży słynne koziołki wybijają codziennie godzinę dwunastą, a także imponująca bazylika kolegiacka Matki Bożej Nieustającej Pomocy, świętej Marii Magdaleny i świętego Stanisława Biskupa, nazywana przez mieszkańców miasta Farą. Niedaleko Rynku położone jest centrum rekreacyjne Poznańska Malta i Jezioro Maltańskie. Dzieci zachwycone będą znajdującym się tu całorocznym stokiem narciarskim, kolejką górską, parkami linowymi, letnim kinem i Termami Maltańskimi.

Atrakcje dla dzieci w Gdańsku

W Gdańsku warto zwiedzić Starówkę z pomnikiem Neptuna, w jej pobliżu Diabelski Młyn, a także zobaczyć wystawę w Muzeum Bursztynu, ZOO w Gdańsku Oliwie oraz największy na Pomorzu plac zabaw o nazwie „Kraina Zabawy”.

Gdzie znaleźć nocleg dla rodziny z dziećmi?

W celu znalezienia najlepszego noclegu dla rodziny z dziećmi warto skorzystać z wyszukiwarki z noclegami fajnewczasy.pl, gdzie można znaleźć bogatą ofertę hoteli dla rodzin z dziećmi zlokalizowanych w różnych miastach Polski, także w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Gdańsku.