Miejsce dla kobiet

Porady urodowe

O chirurgii plastycznej od innej strony – to nie tylko upiększanie ciała, ale i dbanie o zdrowie

Chirurgię plastyczną i medycynę estetyczną wielu z nas często uważa za ludzką fanaberię. Ktoś chce sobie poprawić nos, bo w jego mniemaniu jest krzywy, albo zoperować odstające uszy. Zasadniczo operacja taka nie ma dla niego efektu zdrowotnego, ale przede wszystkim estetyczny. Jednak nie zawsze tak jest, a w KCM Clinic udowadniamy, że chirurgia plastyczna to nie kaprys, tylko odpowiedź na realne, zdrowotne potrzeby naszych pacjentów.

Szeroki zakres usług

W jeleniogórskim i wrocławskim oddziale KCM Clinic oferujemy szeroki wachlarz usług w ramach chirurgii plastycznej. Nasi pacjenci mogą skorzystać zarówno z zabiegów na twarz czy szyję, jak i tych mających na celu poprawę całej sylwetki. Panie, które borykają się z brakiem akceptacji swojego biustu, także znajdą u nas pomoc. Chcemy sprawić, że chirurgię plastyczną przestaniem kojarzyć tylko z estetyką, a zaczniemy ze zdrowiem.

chirurgia plastyczna

Operacja piersi w ramach chirurgii plastycznej

Część Pań nie akceptuje swojego wyglądu i dlatego zgłasza się do nas po pomoc. Wielu z nich defekt estetyczny obniżą jakość i komfort życia. Nie ma się co oszukiwać, duży biust u drobnej kobiety może powodować także problemy zdrowotne – obciąża kręgosłup, utrudnia aktywność fizyczną, przez co naprawdę może wpływać na codzienne życie.

Panie z dużymi piersiami borykają się z bólami kręgosłupa, wstydzą się iść na basen czy wyjść pobiegać, mają trudności z zakupem stanika podtrzymującego biust. Takie piersi to także dodatkowe kilogramy – ich hojnie obdarzone przez naturę właścicielki mają prawo nie mieć ochoty dźwigać na co dzień takiego ciężaru.

Część pacjentek przychodzi do nas ze znaczną dysproporcją rozmiaru piersi, przez co nie są w stanie kupić biustonosza w sklepie, a jedna z piersi nie jest wystarczająco chroniona. Czy operacja niwelująca tę różnicę to ich kaprys bądź jedynie chęć uatrakcyjnienia swojego wyglądu? Wcale nie, to także efekt zdrowotny, wzrost komfortu życia, lepsze samopoczucie i akceptacja samej siebie pod każdym względem.

Chirurgia plastyczna w służbie mężczyzn – zabieg ginekomastii

Warto podkreślić, że chirurgia plastyczna jest przeznaczona nie tylko dla kobiet. Trafiają do nas również pacjenci, u których występuje nienaturalne powiększenie sutków, spowodowane najczęściej problemami hormonalnymi lub leczeniem hormonalnym (tzw. ginekomastia). Warto zaznaczyć i podkreślić, że nie jest to jedynie problem natury estetycznej – powiększone sutki u mężczyzn mogą być obrzmiałe, a nawet sprawiać ból bądź wywoływać uczucie pieczenia.

Chirurgia twarzy i szyi, w tym korekcja nosa – dlaczego to także zabieg zdrowotny?

Krzywy bądź duży nos to dla wielu osób spory kompleks. Niemniej jednak na tym jego wady się nie kończą – krzywa przegroda nosowa może powodować po pierwsze problemy z oddychaniem, po drugie uczucie zatkanego nosa, nadmiar wydzieliny czy zatkane zatoki. Wielokrotnie nie zdajemy sobie sprawy, że nasze dolegliwości można wyleczyć z pomocą chirurgii plastycznej – prosty nos to nie tylko piękny nos, ale i działający prawidłowo, zdrowy układ oddechowy.

chirurg plastyczny

Plastyka brzucha – metoda na pozbycie się nadmiaru skóry po odchudzaniu

Każdy, kto choć raz musiał zrzucić zbędne kilogramy, wie, ile potrzeba na to czasu, silnej woli, samozaparcia i poświęceń. Niestety w przypadku dużych spadków wagi samo odchudzanie nie wystarczy, by uzyskać zadowalający efekt.

Wielu pacjentów po odchudzania zmaga się z nadmiarem wiszącej skóry, najczęściej na brzuchu. To oczywiście psuje estetyczne efekty metamorfozy, ale także wpływa na psychikę pacjenta – powoduje kompleksy, wstyd przed rozebraniem się przed partnerem, a co za tym idzie, często unikanie współżycia, obawy, by wyjść na plażę czy basen. Tym samym pacjenci rezygnują z czynności, które sprawiałyby im radość. Taki nadmiar wiszącej skóry to także dodatkowe kilogramy, którymi obciążamy nasz układ szkieletowy, zwłaszcza kolana czy kręgosłup.

Jeśli zachodzi taka konieczność, nadmiar tkanki tłuszczowej możemy odessać poprzez zabieg liposukcji i to zarówno na udach, jak i brzuchu czy w innych newralgicznych miejscach. Dzięki temu sprawimy, że po opuszczeniu naszej kliniki pacjenci będą szczęśliwsi, pewni siebie i po prostu zdrowi.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat chirurgi plastycznej? Zapraszamy na stronię KCM Clinic – https://www.kcmclinic.pl/chirurgia-plastyczna/