Miejsce dla kobiet

nowoczesny ogród
Warto znać

Ogród w nowoczesnym stylu – jak go zaaranżować?

Powoli przekonujemy się do projektowania domów w nowoczesnym stylu. Aby zachować spójność, w ślad za tym idzie projektowanie ogrodów w stylu nowoczesnym. Czym się charakteryzuje ten styl?

Cechy ogrodu nowoczesnego

Geometryczne kształty

Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy po przyjrzeniu się projektom nowoczesnych ogrodów, to wszechobecne kształty geometryczne. Chodzi tutaj o jak największą prostotę i dekoracyjny minimalizm, ogólnie wpisujący się w styl nowoczesny. Ważny jest również dobór tych roślin, które można łatwo uformować w atrakcyjne, pasujące do reszty wystroju kształty. 

Stosowanie tworzyw sztucznych

Kompozyty, plastik, panele winylowe, a także surowce naturalne, takie jak drewno, są często wykorzystywane do budowania nowoczesnej architektury ogrodowej. Dużą popularność zyskują panele winylowe, doskonaled imitujące swoim wyglądem rewno, a mające tę przewagę, że nie wymagają pielęgnacji po wybudowaniu tarasu ogrodowego.

Zielona prostota

Nowoczesny ogród charakteryzuje się małym zróżnicowaniem, jeśli chodzi o wykorzystywane do jego założenia rośliny. Zieleń w ogrodzie nowoczesnym jest z reguły dopasowywana do tzw. elementów nieożywionych, obejmujących wygląd zewnętrzny domu i architekturę ogrodową. 

jak zaaranżować nowoczesny ogród

Jakimi zasadami się kierować, tworząc nowoczesny ogród?

 • Ogród nowoczesny jest typem ogrodu przeznaczonym dla osób, które nie mają w planach poświęcania zbyt wielkiej uwagi i czasu na pielęgnację. Jest to zatem z założenia ogród tzw. samowystarczalny.
 • Panuje minimalizm, m.in. po to, aby ograniczyć ilość niezbędnych prac ogrodowych.
 • Dobierane elementy kompozycji nowoczesnego ogrodu są dobierane tak, by były jednolite pod względem koloru i wielkości. 
 • Bardzo ważnym elementem nowoczesnego ogrodu jest część relaksacyjna, obejmująca m.in. altany, tarasy i baseny.
 • Wjazd do garażu oraz ścieżka prowadząca do domu są odpowiednio wyeksponowane.
 • Pojawiają się nowoczesne, abstrakcyjne rzeźby.
 • Możliwe jest stosowanie barw jaskrawych, w celu mocniejszego zaakcentowania niektórych elementów. 
 • Często stosowanym rodzajem światła jest oświetlenie punktowe, podkreślające głównie poszczególne elementy aranżacji. 
 • Częstym elementem jest stosowanie elementów z recyklingu. Obejmuje to m.in. popularne już od dłuższego czasu meble z palet lub fantazyjne wazony i lampiony z butelek. 

Ogród nowoczesny w Warszawie – kto może pomóc go założyć?

Ogród w stylu nowoczesnym, zakładany coraz częściej nie tylko przed biurowcami, lecz też na prywatnych posesjach, potrafi wbrew pozorom stanowić niemałe wyzwanie, jeśli chodzi o wykonanie projektu i wcielenie go w życie. Dlatego też, jeśli nowoczesny styl przypadł Ci do gustu, rozważ skorzystanie z usług ogrodniczych w Warszawie. Dlaczego warto to zrobić?

 • Zyskujesz gotowy, atrakcyjny projekt ogrodu, wraz z rozplanowanym rozłożeniem architektury, systemem nawadniania oraz montaż.
 • Możesz skorzystać z usługi odnawiania ogrodów zaniedbanych.
 • Masz możliwość wynajęcia fachowców do budowy tarasów drewnianych lub kompozytowych.
 • Możesz liczyć na stworzenie atrakcyjnych aranżacji roślinnych na patio, balkonach i tarasach.

To oczywiście nie wszystko. Decydując się na współpracę z firmą, oszczędzasz czas i zyskujesz pewność, że Twój ogród naprawdę będzie wyglądał jak te, które do tej pory zdarzało Ci się jedynie oglądać na zdjęciach w sieci. Dodatkowo będzie on zaprojektowany w taki sposób, by wymagał jak najmniej uwagi, jeśli chodzi o pielęgnację. Zajrzyj na stronę architekt-ogrodu.pl i przekonaj się, co jeszcze możesz zyskać.