Miejsce dla kobiet

pomadki
Porady urodowe

Pielęgnacja ust przed nałożeniem matowej pomadki

Matowe pomadki do ust są popularne na całym świecie. I nic w tym dziwnego – za pomocą precyzyjnego pędzelka można stworzyć niesamowity makijaż i podkreślić nim naturalną urodę każdej kobiety.

Warto jednak pamiętać, że noszenie matowych pomadek oznacza inne podejście do pielęgnacji ust. Pomimo ogromnej trwałości i niesamowitego efektu, pomadki matowe wysuszają usta, dlatego aby nadal prezentowały się nienagannie, konieczne jest wykonanie konkretnych kroków w pielęgnacji.

Matowa pomadka to must have

Matowe pomadki to hit obecnych czasów. Produkty znajdują się w kosmetyczkach wielu kobiet, które z ich pomocą potrafią stworzyć niepowtarzalne makijaże, doskonale podkreślające ich urodę oraz styl. Efektownymi ustami mogą cieszyć się zatem kobiety, które posiadają wyraziste usta, jak i te, które są posiadaczkami wąskich, ale równie pięknych warg.

Jak jednak powinna wyglądać odpowiednia pielęgnacja ust przed nałożeniem pomadki matowej? Co należy zrobić, aby przedłużyć krycie oraz trwałość pomadki matowej? Dlaczego pomadki matowe są takie popularne?

Odpowiednia pielęgnacja ust – dlaczego jest tak ważna?

makijaż

Pomadki matowe są niezwykle popularne przede wszystkim ze względu na wysoką jakość, ale też i trwałość. Dobrej jakości pomadki od dobrego producenta kolorowych kosmetyków do makijażu, potrafią trzymać się na ustach nawet przez wiele godzin. Nie ścierają się podczas wykonywania codziennych czynności czy nawet przy spożywaniu posiłków.

Warto jednak wiedzieć, iż pomadki matowe oprócz zalet, posiadają również kilka wad, które skutecznie utrudniają nie tylko aplikację produktu, ale również efekt, jaki możemy osiągnąć. Matowe pomadki mają to do siebie, że wysuszają usta. Kobiety, które regularnie stosują balsamy do ust w ciągu dnia mogą tego nie zauważyć, ale przy niezwykle trwałej pomadce podkreślone suche skórki to coś, z czym musi zmierzyć się każda z nas. Dlatego tak istotna jest odpowiednia pielęgnacja tej strefy, aby cieszyć się niepowtarzalnym efektem przez długi czas. 

Peeling ust jako sposób na ich wygładzenie

Pierwszym krokiem w pielęgnacji ust jest wykonanie peelingu. Obecnie w sklepach można kupić już gotowe preparaty peelingujące usta. Popularne jest wykonywanie domowych peelingów z mieszkanki cukru oraz miodu, przez usta dodatkowo są odżywione. Peelingiem wykonanym na szybko może być również wygładzenie ust za pomocą szczoteczki do zębów podczas codziennego mycia jamy ustnej.

Nawilżanie ust – czy naprawdę jest konieczne?

Bez balsamu na ustach, wargi nigdy nie będą odpowiednio gładkie i nawilżone. Dlatego codzienne przed snem czy w wolnych chwilach w ciągu dnia, kiedy na ustach nie ma żadnej pomadki, warto stosować balsamy w sztyfcie czy słoiku. Popularne są również maseczki na usta, które po dokładnym peelingu świetnie nawilżają tę strefę, wnikając pod naskórek i mocniej regenerują naskórek. O nawilżaniu nie można zapomnieć, gdyż po nałożeniu matowej pomadki na suche usta efekt będzie daleki od oczekiwań.

Dlaczego warto wykonywać masaż ust?

O ile o peelingu i nawilżaniu ust mówi się dosyć sporo, mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że masaż ust również powinien znaleźć się w codziennej pielęgnacji. Za pomocą masażu jesteśmy w stanie pobudzić krążenie tej okolicy, sprawić, że będzie lepiej ukrwiona i uzyska lepszą barwę. Dzięki temu wargi będą pełniejsze i bardziej ponętne. Podkreślone matową pomadką stworzą niesamowity efekt, który z pewnością będzie zwracał uwagę wszystkich dookoła.

Jak przedłuż trwałość pomadki matowej?

Matowe pomadki charakteryzują się sporą trwałością, ale niestety w większości ścierają się w ciągu dnia. Dlatego przed aplikacją samej pomadki, warto zadbać o inne kroki. Jednym z nich jest przypudrowanie tych okolic pudrem lub nałożenie malutkiej warstwy korektora. Matowe pomadki do ust zdecydowanie lepiej trzymają się strefy, która jest matowa i odtłuszczona. Dodatkowo warto obrysować kontur ust konturówką, a następnie delikatnie wypełnić nią same wargi. Pomadka nałożona na tak przygotowane usta będzie miała intensywniejszy odcień.

Odpowiednia pielęgnacja, a także tricki makijażowe pozwolą cieszyć się pięknymi, matowymi ustami przez wiele godzin. Dlatego warto zadbać o wykonanie wszystkich kroków pielęgnacyjnych, a następnie nałożyć pomadkę na odpowiednie przygotowane usta.