Miejsce dla kobiet

Zdrowe włosy

Porady fryzjera na problemy z włosami

Wypadanie włosów może spotkać nas w każdym wieku. Ten przykry problem ma różne podłoża i niekiedy nie da się określić, co tak naprawdę wywołuje wypadanie włosów. Jest to bowiem bardzo skomplikowany i zróżnicowany problem. Wypadanie włosów może mieć podłoże biologiczne – jeżeli w naszej rodzinie spotyka to większość osób, niestety mamy duże szanse, aby ten problem dotknął również i nas.

Kiedy wypadanie włosów może nam zagrozić?

Włosy mogą wypadać nam dlatego, że są słabe a my nie dbamy o nie należycie. Łuska włosa, która jest cieniutka i łamliwa, zawsze sprawia, że włos będzie o wiele bardziej podatny na wypadanie. Problem wypadania włosów może nas spotkać także wtedy, gdy bardzo często rozjaśniamy włosy, lub je farbujemy. Włosy nie są aż tak mocne, więc często po prostu tracą swoją się po pewnym czasie ciągłego farbowania. Dlatego też warto jest zwrócić uwagę na to, jakie kosmetyki wybieramy do pielęgnacji naszych włosów. Często bowiem to one mogą stanowić nasz problem.

Żeby nasze włosy były zdrowe i mocne, musimy odżywiać się w sposób, dzięki któremu nie będziemy musiały/musieli wydawać kroci na odżywki i olejki wzmacniające do włosów. Często bowiem nawyk zdrowego jedzenia jest zaniedbywany. Dzieje się to poprzez nowoczesne „dbanie o linię”’. Należy w sposób odpowiedni dbać o swój organizm, po to by w prawidłowy sposób się rozwijał. Niedostarczanie właściwych witamin może spowodować znaczne osłabienie pewnych funkcji. Osoby cierpiące na różne poważne choroby również są narażone na wypadanie włosów. Istnieje jeszcze jeden powód, dla którego możemy mieć poważny problem – farbowanie, rozjaśnianie i eksperymentowanie z kolorami i wyglądem naszych włosów. Niektóre kobiety problem siwych włosów dotyka o wiele za wcześnie, więc starają się przywrócić stary kolor swoim włosom. Niestety niesie to za sobą pewne skutki, w większości będące negatywnymi.fryzjer Konin

Czego trzeba unikać?

Przede wszystkim musimy unikać wszelkiego rodzaju używek. Narkotyki, alkohol w nadmiarze lub palenie papierosów znacznie osłabiają nasze włosy. Warto jest odstawić niebezpieczne substancje chemiczne, ponieważ może to wpłynąć niekorzystnie na cały nasz organizm. Poza tym częste farbowanie włosów w przypadku, gdy wcale nie jest to potrzebne, może w dużym stopniu osłabić nasze włosy. Inna rzeczą, na którą trzeba uważać, są nieodpowiednie odżywki i wszelakie kosmetyki do włosów. Źle dobrane mogą mieć negatywny wpływ na nasze włosy. Nie możemy również spędzać zbyt dużej ilości czasu w miejscach, w których panuje zbyt ekstremalna temperatura. Musimy także unikać kąpieli w za gorącej wodzie. Ponadto, regularne wizyty u fryzjera mogą być dla niektórych zbawienne, więc nie można ich zaniedbywać. Warto jest także, dla zdrowia zrezygnować z wizyt w solarium, które wbrew pozorom mają wpływ także na nasze włosy.

W razie problemu warto zapytać dobrego fryzjera – może on doradzić stosowanie odpowiednich odżywek czy polecić dobrej jakości szampon, który często można zakupić w salonie. Wiele dobrych salonów fryzjerskich oferuje swoim klientom także możliwość skorzystania ze specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, odbudowujących włos i wzmacniających go, chroniących skórę głowy przed podrażnieniami. Sprawdź ofertę Fryzjer HB.Konin.pl – znajdziesz tu także możliwość wykonania zabiegów pielęgnacyjnych.