Miejsce dla kobiet

figura
Porady urodowe

Poznaj swój typ sylwetki

Nikt nie posiada idealnej figury i każda z nas ma wszelkiego rodzaju kompleksy i zastrzeżenia. Na szczęście istnieje wiele trików i sposobów na to , aby sylwetkę optycznie poprawić. Aby to osiągnąć, musisz najpierw zweryfikować, jaki typ figury posiadasz. Istnieje najróżniejsza typologia, my jednak przedstawimy te podstawowe, które najprościej rozpoznać.

Sylwetka Gruszki

Charakteryzuje się ona wąskimi i szczupłymi ramionami, oraz małym biustem. Kontrastem są duże biodra i uda, co czyni figurę nieproporcjonalną. Aby zniwelować tą nierówność, należy nosić rozkloszowane spódnice, które zamaskują krągłości. Natomiast w przypadku bluzek odpowiednie będą takie z pagonami, bufkami i marszczeniami, tak by optycznie poszerzyć ramiona. Błędem jest noszenie długich żakietów i kardiganów, które w efekcie podkreślają dużą pupę. Spodnie mogą być proste lub rozkloszowane, rurki są tutaj zabronione. W przypadku sukienek najlepiej zdecydować się na takie z ramiączkami, by podkreślić szczupłe ramiona. Przykładem figury gruszki jest Jennifer Lopez.sylwetka

Figura Klepsydry

To chyba najbardziej upragniony typ figury. Charakteryzuje się ona proporcjonalną szerokością bioder i ramion, oraz głębokim wcięciem w  talii. Klepsydra wygląda dobrze w ołówkowych spódnicach, bluzkach z dekoltem w literę V oraz opiętych sukienkach. Jedyną pułapka dla klepsydry jest przesadzenie z falbanami, kokardami i krzykliwymi dodatkami, które nadmiernie podkreślą ich kształty. Posiadaczka takiej figury jest Beyonce.

Figura Rożka

Kobiety o tej figurze mają szersze ramiona od bioder i małe wcięcie w talii, za to często mogą się pochwalić długimi, smukłymi nogami. Głównym celem jest uwydatnienie bioder, tak aby zrównać proporcjonalność sylwetek. Każdy typ spodni dla tego typu figury będzie odpowiedni, jeżeli chodzi o spódnice najlepiej sprawdza się te w kształcie litery A. Rożki musza unikać poszerzających ramiona krojów, czyli bluzek z falbanami, bufami oaz w paski. Dobrym patentem na stworzenie talii jest założenie paska w tym miejscu, lub noszenie bluzek z odcięciem pod biustem. Przykładem tego typu figury jest Cameron Diaz.