Miejsce dla kobiet

Doradzamy

Prawidłowa aplikacja sztucznych rzęs

Prawidłowo wykonany makijaż maskuje niedoskonałości skóry. Podkład powinien być dobrany do naszej cery, a kolory cieni i szminki do typu urody. Przy wykonywaniu dziennego makijażu warto zachować umiar i wybierać kosmetyki stonowane. Na nieco więcej można pozwolić sobie jednak wieczorem. Mocniejsze akcenty lub dodatkowe kępki rzęs, to wcale nie przesada. W końcu dziś, w dobie powszechnego zainteresowania zabiegami pielęgnacyjnymi, wiele kobiet zagęszcza rzęsy na stałe. Skupiając się jednak na modelach do samodzielnej aplikacji, można zadać sobie pytanie: jaka jest prawidłowa metoda ich zakładania?

W końcu o tym czy efekt końcowy będzie zadowalający świadczy nie tylko jakość kupionych przez nas sztucznych rzęs, ale również nasze umiejętności ich nakładania. Nie ma przecież nic gorszego niż źle zaaplikowane, odpadające kępki!

Aplikacja sztucznych rzęs krok po kroku

Najważniejszy jest wybór odpowiednich dla nas rzęs. Wbrew pozorom nie wszystkim pasują te same. Na szczęście na rynku znajdziemy dziś naprawdę szeroką ofertę tego rodzaju produktów. Możemy zdecydować się na przykład na bardzo naturalne, delikatne kępki, jak i widocznie zagęszczające i wydłużające.

Kiedy już podjęłyśmy decyzję, czas na przygotowanie. Tak jak zawsze nakładamy podstawowy makijaż. Oczy malujemy ulubionymi cieniami, podkreślamy kreską i tuszujemy nasze naturalne rzęsy. Następnie przechodzimy już do aplikacji tych sztucznych. A tu wiele zależy od tego czy rzęsy, które kupiłyśmy mają formę tak zwanych kępek czy może pasków. Jeśli tych drugich, musimy dostosować długość do naturalnej linii oka, a następnie nanieść niewielką ilość kleju. Jako że zewnętrzny i wewnętrzny kącik jest najtrudniejszy do dopasowania danego modelu, w tych miejscach preparatu może być nieco więcej. Kępki również traktujemy klejem.

Niektóre kobiety mają dość spory problem z aplikacją końcową, a więc umiejscowieniem rzęs w odpowiednim miejscu. Aplikator do sztucznych rzęs jest dla nich wówczas najkorzystniejszym rozwiązaniem. Można go zamówić w profesjonalnych sklepach, takich jak glowstore.pl, gdzie do wyboru jest również wiele modeli sztucznych rzęs.

sztuczne rzęsy

Tak czy inaczej – niezależnie od rodzaju sztucznych rzęs, ważne jest, by nakładać je jak najbliżej naszej naturalnej linii rzęs. Po umiejscowieniu należy z kolei delikatnie je docisnąć, tak, by mocno przylgnęły.

Zalety sztucznych rzęs do samodzielnej aplikacji

Zabieg kosmetyczny polegający na aplikacji sztucznych rzęs „na stałe” jest coraz popularniejszy. Niestety, efekt nie jest tak długotrwały, jak większość klientek by sobie tego życzyła. Trwa bowiem mniej więcej jeden miesiąc. Dodatkowo, to koszt minimum stu złotych. Co więcej, czy tego chcemy czy nie – bez względu na okoliczności nasze oko cały czas jest mocno podkreślone.

Samodzielnie przyklejane rzęsy są o wiele tańsze, a prawidłowo nałożone z pewnością utrzymają się nawet podczas intensywnej imprezy, a także w ciągu aktywnego dnia. Ich główną zaletę stanowi jednak fakt, że w opakowaniu mamy zazwyczaj kilka sztuk, dlatego zakupy są po prostu opłacalne. Jeśli chcemy jedną parę użyć następnym razem, wystarczy nie pocierać oczu, a po odklejeniu rzęs schować je z powrotem do pudełka. Możemy również wybrać najodpowiedniejszy dla nas klej. Jeśli wiemy, że mamy problem z nadwrażliwymi, łzawiącymi oczyma – wystarczy zdecydować się na preparat wodoodporny.