Miejsce dla kobiet

foremka silikonowa do świec
Doradzamy

Silikonowe formy do świec

Silikonowe formy do świec mogą się okazać świetnym pomysłem na rozwinięcie swoich zdolności manualnych i artystycznych. Dzięki wykorzystaniu różnego rodzaju form możemy swobodnie tworzyć dowolne świece i następnie dekorować nimi nasze wnętrza lub na przykład podarować komuś w formie prezentu. Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele specjalistycznych form w różnych kształtach. Mogą one umożliwiać stworzenia świec np. w kształcie zwierząt lub postaci. Niektóre formy te projektowane są na kształt choinek lub zająców wielkanocnych ,przez co możemy dzięki nim wykonać świece przeznaczone na specjalne okazje.

Silikonowe formy umożliwiające stworzenie świec nie są drogie a ich cena waha się w okolicach 20 do nawet 60 zł, w zależności od stopnia skomplikowania danego produktu oraz od ich wielkości i objętości. Wykorzystanie w tym celu silikonu sprawia, że odczepienie gotowej, zastygniętej świecy od materiałów formy jest łatwe i bezproblemowe nawet dla początkujących.

Co jest potrzebne do wykonania domowej świecy?

Do wykonania dowolnej świecy w wybranym kształcie potrzebny będzie odpowiedniej grubości dobranej do świeczki knot oraz wcześniej przygotowany wosk. W pierwszej kolejności należy umieścić knot w środku formy oraz zabezpieczyć go gumką recepturką, tak aby nie zmienił on swojej ułożenia podczas wykonywania dalszych etapów pracy. Do przygotowania naszej ozdoby niezbędne będzie rozpuszczenie wosk. Te czynności można przygotować w garnku, powoli podgrzewając całość. Wosk użyty do uzupełnienia formy powinien mieć temperaturę około 60 stopni i być wlewany powolnym strumieniem, tak aby dotarł do wszelkich zagłębień w silikonie. Czas stygnięcia przygotowywanej świeczki będzie zależny od wielkości i objętości danego projektu. Aby skutecznie i bezproblemowo wyjąć gotową świecę z formy należy wykonać to bardzo delikatnie i cierpliwie. Przydatna może być wykałaczka, którą odciągniemy silikon od zagłębień w wosku. Kiedy uda nam się wyciągnąć gotową świeczkę należy przyciąć knot do odpowiedniej wielkości oraz zadbać o dopracowanie szczegółów. Niekiedy wosk może odbić się niedokładnie i wtedy dobrym pomysłem poprawienie zagłębień lub specyficznych struktur danej formy małym nożykiem lub wykałaczką.

świece

Dekoracja domowych świec

Świeczki można dowolnie dekorować używając kolorowych barwników, a nawet naturalnych dodatków takich jak kawałki cynamonu, ziarenka kawy czy kolorowy piasek. Wygląd ostateczny zależy tylko i wyłącznie od naszej pomysłowości. Forma wykonana z silikonu może posłużyć nam wielokrotnego użytku. Jest ona elastyczna przez co nie będzie się rozgrywać, a zastygnięty wosk z łatwością będziemy mogli wyciągnąć. Do wykonania woskowych figur i świec często wykorzystywany jest wosk pszczeli charakteryzujący się zdrowotnym działaniem i relaksacyjnym zapachem. Do przygotowania własnej ozdoby możemy wykorzystać jednak zwykły wosk pochodzący ze świeczek, z których już nie korzystamy. Niekiedy w naszych domach gromadzą się stare świeczki, które straciły kształt lub po prostu się zestarzały i nie pasują do wnętrza naszego mieszkania. Zamiast ich wyrzucać, dobrym pomysłem jest przerobienie ich i nadanie im drugiego życia. Aby urozmaicić wygląd tworzonej przez nas nowej świecy, do roztopionego wosku można dodać konkretny barwnik, który nada intensywnego, ciekawego koloru. Można również stworzyć świece wielobarwne przez co będą one jeszcze bardziej atrakcyjna dla naszych oczu. Wykonanie własnoręcznie świecy może być świetnym sposobem na spędzenie czasu z rodziną i na jednoczesną poprawę swoich własnych umiejętności artystycznych. Taka zabawa z pewnością spodoba się każdemu dziecku jak i jego rodzicom.