Miejsce dla kobiet

kobieta-robi-manicure
Porady urodowe

Szansa na trwały manicure – lakiery hybrydowe

Skoro zaglądasz do tego artykułu z pewnością skompletowałaś już wszelkie niezbędniki do wykonania manicure hybrydowego, takie jak: cleaner, waciki, pilniki, lakiery hybrydowe, baza, top oraz specjalna lampa utwardzająca. Pierwszy krok za tobą! Teraz czas przejść do działania. Ten moment jest najbardziej ekscytujący, zarazem staje się on źródłem licznych obaw i wątpliwości. Zaczynasz się zastanawiać, czy uda Ci się wykonać trwały manicure hybrydowy?

Spokojnie, tylko z pozoru jest on trudny do samodzielnego wykonania. Tak naprawdę niewiele się różni od tradycyjnego malowania paznokci, z tą różnicą, że teraz każda warstwa musi być utwardzana pod lampą i trzeba nieco bardziej postarać się w trakcie przygotowywania płytki pod lakier hybrydowy. Odpowiedni wybór lakieru hybrydowego oraz prawidłowe oczyszczenie płytki są kluczowe przy trwałości całego manicure. A więc zaczynamy!

Etap pierwszy – przygotowanie paznokci

Jest to najważniejszy etap. Należy się do tego odpowiednio przyłożyć, nawet kosztem perfekcyjnego pomalowania paznokcia. Prawidłowe przygotowanie płytki to nie tylko trwałość manicure hybrydowego, ale również higiena i zdrowie twojego paznokcia. Prawidłowe wykonanie tego etapu gwarantuje ponad 3 tygodnie trwałości hybrydy pomimo odrostów.

Po pierwsze, płytka powinna zostać dokładnie oczyszczona z wszelkich pozostałości po starych lakierach. W tym celu należy sięgnąć po zwykły zmywacz, najlepiej z acetonem i dokładnie oczyścić paznokieć.

Kolejny krok, to staranne usunięcie skórek. Absolutnie nie można go pominąć, no chyba że jesteś jakimś cudownym odmieńcem natury i nie gromadzą Ci się skórki wokół paznokcia. Zdecydowana większość z was będzie musiała się rozprawić ze swoimi skórkami. W tym celu należy zmiękczyć je sprawdzonym preparatem, a następnie odsunąć i wyciąć skórki specjalnym nożykiem lub cążkami.

manicure hybrydowy
Porządne i sprawdzone akcesoria do paznokci hybrydowych zapewnią Ci piękny i trwały manicure.

Następnie nadaj swoim paznokciom pożądany kształt. To oczywiście jest zależne od twojego indywidualnego gustu, jednak za najbardziej praktyczny kształt uchodzi ten zaokrąglony w kształcie migdała. Taki wybór nie tylko prezentuje się najbardziej naturalnie, ale również zapewnia największą trwałość hybrydzie. Kiedy już twoje paznokcie posiadają idealny kształt, za pomocą białego bloczku polerskiego zabierz się za odpowiednie zmatowienie paznokcia.

Ostatnim etapem przed malowaniem jest staranne odtłuszczenie płytki paznokcia. W tym celu potrzebny jest cleaner i wacik bezpyłowy. Po przetarciu każdego paznokcia należy odczekać chwilę, aby paznokieć wyschnął.

Malowanie lakierem hybrydowym

Technika malowania lakierami hybrydowymi nie różni się bardzo od tej dotyczącej lakierów tradycyjnych. W obu przypadkach istotna jest precyzja, aby równo rozprowadzić lakier i zapewnić dobre krycie. Nikt nie urodził się ze zdolnością perfekcyjnego malowania paznokci, jest to umiejętność nabyta za sprawą praktycznych ćwiczeń. W większości przypadków trening ten rozpoczyna się na lakierach tradycyjnych, jednak niektóre panie nie chcą czekać ani chwili dłużej i od razu przechodzą do malowania lakierami hybrydowymi.

Kolejność malowania to baza, 2 warstwy lakieru i top. Najlepiej nakładać małą ilość produktu, tak aby nie spłynął on nam na skórki i dobrze się utwardził. Pociągniecie pędzelkiem powinno być zdecydowane, ale nie należy dociskać go do płytki. Czas potrzebny na utwardzenie lakieru pod lampą jest zależny od jej modelu i marki. Lampa ze świetlówkami wymaga nawet 2 minut, a ta z żarówkami LED zazwyczaj 30 sekund. Nie mniej jednak upewnij się jakie są zalecenia producenta twojej lampy. Zawsze lepiej nałożyć 3 cienkie warstwy niż dwie grube, wtedy zyskamy pewność dokładnego utwardzenia lakieru i uchronimy się przed spłynięciem produktu na skórki. Jeśli jednak mimo twoich starań, lakier dostał się do skórek to nie panikuj, tylko sięgnij po patyczki higieniczne z odpowiednio ostrym zakończeniem, namoczonym w cleanerze i delikatnie oczyść skórki. Jeśli jest to pierwsza warstwa, można nawet zmyć lakier i pomalować paznokieć od nowa.

Wykończenie manicure hybrydowego

Gdy paznokcie są już prawidłowo pomalowane, pozostaje jedynie przemyć je wacikiem nasączonym cleanerem, a następnie zadbać o wygląd otoczenia płytki. Warto w skórę wetrzeć ulubiony olejek lub odżywcze masło, a nawet zwykły krem. Idealny efekt uzyskamy wtedy, gdy po nałożeniu kosmetyku nawilżającego dodatkowo założymy bawełniane rękawiczki na około 30 min.