Miejsce dla kobiet

ćwicząca otyła kobieta
Otyłość

W grupie siła – wspólna walka z wagą

Zrzucanie wagi to duże wyzwanie. Naukowcy twierdzą, że łatwiej jest trzymać się planu odchudzania, gdy mamy wsparcie oraz możemy dzielić się wskazówkami na temat diety i ćwiczeń. Dzięki temu łatwiej jest nam wytrwać w postanowieniach, dojść do wymarzonych rezultatów. Właśnie takie wsparcie oferuje Studio Figura Lubliniec – miejsce, które pomaga kobietom odzyskać piękne, jędrne ciało.

Nieformalne programy wsparcia

Programy, które opierają się na wsparciu grupy, dyskusjach na temat ćwiczeń i diety oraz zadaniach, takich jak prowadzenie dziennika żywności, mogą być dobrym wyborem. W pewnym badaniu naukowcy ocenili skuteczność Weight Watchers – amerykańskiego programu wsparcia w odchudzaniu dla kobiet – w porównaniu do samopomocy, polegającej na dwóch krótkich sesjach z dietetykiem i wręczeniu materiałów drukowanych. Naukowcy odkryli, że uczestnicy Weight Watchers stracili ponad trzy razy więcej kilogramów niż grupa samopomocy w pierwszym roku.

Warto więc poszukać w swojej okolicy podobnych zorganizowanych grup, które mogą pomóc nam się odchudzać. Jeżeli nie możemy ich znaleźć to poszukajmy wśród znajomych osób, które chcą zrzucić kilka kilogramów.

Program modyfikacji zachowania Trevose

Ten rygorystyczny program, zapoczątkowany w 1970 roku przez badacza otyłości, wymaga od uczestników brania udziału w cotygodniowych sesjach grupowych. Są oni również zobowiązani do osiągnięcia wcześniej ustalonych celów w określonym terminie, pod groźbą wyrzucenia z programu. To twarde podejście wydaje się działać. W jednym z badań uczestnicy stracili średnio 19 procent masy ciała w ciągu dwóch lat – znacznie więcej niż przeciętnie. Uczestnikom badania udało się utrzymać ten efekt. Po pięciu latach ich średnia masa nadal spadła o 17 procent. Program nie jest dostępny w Polsce, jednak same możemy się zorganizować i wzorować swoją grupę na Trevose.

Postaw na rodzinę i przyjaciół

Naukowcy wciąż zastanawiają się jak wesprzeć utrzymywanie wagi po zakończeniu odchudzania. Badania sugerują, że zaangażowanie rodziny i przyjaciół może pomóc. Według jednego z badań, uczestnicy, którzy zapisali się do programu odchudzania z przyjaciółmi, lepiej radzili sobie z utrzymywaniem wagi. Dwie trzecie osób, które zapisały się ze znajomymi, nie przytyło w ciągu sześciu miesięcy po zakończeniu spotkań. Natomiast tylko jedna czwarta tych, którzy zrzucali zbędne kilogramy we własnym zakresie, osiągnęła ten sam sukces.

Wykorzystaj social media

Jeżeli wśród naszych znajomych i przyjaciół nie znajdujemy osób, które chciałby odchudzać się razem z nami, to poszukajmy ich w Internecie. Znajdziemy tam wiele grup, gdzie dziewczyny motywują się do ćwiczeń i dzielą wskazówkami dotyczącymi diety. Nie zastąpi nam to całkowicie wsparcia w rzeczywistości, ale na pewno pomoże nam się zmotywować.

dieta odchudzanie

Udaj się do Studio Figura Lubliniec

W Studiu Figura Lubliniec znajdziemy wsparcie innych kobiet i profesjonalnych trenerów oraz dietetyków. Dzięki temu, niezależnie od naszych celów, szybko i sprawnie je osiągniemy, i będziemy cieszyć się kształtną sylwetką. Prócz wsparcia jakie daje odchudzanie w grupie, uda nam się uzyskać wiele więcej. Otrzymamy indywidualnie dobraną dietę oraz skuteczny plan treningowy. Dzięki współpracy będziemy mieli stały dostęp do odpowiednio wykwalifikowanego personelu, więc kiedy pojawią się jakieś pytania czy przestoje w utracie wagi, będziemy mieli się do kogo zwrócić.

W Studiu Figura Lubieniec możemy także wykonać wiele zabiegów, które dodatkowo wspomogą nasze starania, takich jak limfodrenaż, kawitacja czy elektrostymulacja.