Miejsce dla kobiet

Ślub

Wybór sali na wesele

Wybierając miejsce organizacji wesela pary napotykają wiele niespodziewanych często przeszkód. Nawet wyspecjalizowane w organizacji wesel domy i sale weselne nie koniecznie spełniają wszystkie zachcianki młodych, często proponując sztywne reguły dotyczące wystroju, nie zapewniając satysfakcjonującego cateringu czy też nie oferując miejsc noclegowych dla gości.

Aby ograniczyć swoje zmartwienia i zorganizować idealne przyjęcie, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego miejsca bardzo dobrze i rozważyć wiele aspektów ważnych z organizacyjnego punktu widzenia. Czym kierować się podczas wyboru sali na wesele?

Możliwości dekoracyjne

Klimat wesela jest dla wielu panien młodych kwestią równie ważną, jak dobre jedzenie czy wspaniała muzyka. Podczas gdy niektórzy preferują niemalże pałacowe zdobienia i ogólne wrażenie bogactwa, inni stawiają na delikatne akcenty i rustykalny klimat. Wybierając salę weselną warto upewnić się, czy w danym miejscu możliwa będzie własna aranżacja, a jeśli nie, czy ta proponowana przez właściciela sali odpowiada na pewno klimatowi całego wesela.

Obecnie domy weselne i hotele w dużej części posiadają możliwość zamówienia indywidualnego przystrojenia na wesele. Oczywiście dla bardziej ambitnych (i oszczędnych) istnieje też możliwość dekoracji na własną rękę.

Jedną z ciekawszych i coraz popularniejszych propozycji na rynku weselnym są obecnie hotele, które coraz częściej oferują opcję zorganizowania wesela. Niejednokrotnie to właśnie hotel, wbrew pozorom, daje młodym największą szansę na elegancką i dobrze zaaranżowaną przestrzeń. Wrocławski hotel Jasek <www.hoteljasek.com.pl>, który posłuży nam tu za przykład, ma w swojej ofercie dwie różniące się od siebie sale weselne oraz restaurację, z których każda może być przystosowana do wyprawienia idealnej uroczystości weselnej. Z parkietami, pięknie zastawionymi stołami i wyjątkowymi dekoracjami zapewnionymi przez hotel, młodzi nie muszą martwić się o brak świeżych kwiatów na stołach czy gości usadzonych na rancie stołu.

Hotel na wesele
Wnętrze sali weselnej w Hotelu Jasek

W hotelu można liczyć także na szereg atrakcji dodatkowych. Ogródek na zewnątrz, przystrojony idealnie do zdjęć weselnych, czy obecność zespołu zorganizowanego przez hotel to tylko część udogodnień, na jaką mogą liczyć państwo młodzi wybierający właśnie tę opcję organizacyjną. Mając doświadczenie w obsłudze tego typu imprez, hotel z pewnością odciąży obowiązki państwa młodych i pozwoli im cieszyć się dniem bez większych zmartwień.

Wyjątkowe menu

Jedzenie to bez wątpienia jedna z ważniejszych kwestii weselnych, często decydująca o ostatecznej opinii gości na temat uroczystości. Spędzając cały wieczór i potencjalnie noc na tańcach, dobre menu to podstawa udanego przyjęcia. Tu pojawia się jednak problem – wiele sal weselnych nie posiada własnej kuchni i kucharza, a podczas organizacji przyjęć korzysta z zewnętrznego cateringu. Z jednej strony para młoda może wówczas wybrać samodzielnie catering i menu, które jej odpowiada, z drugiej jednak rozwiązanie takie nakłada na młodych kolejne zmartwienie i zwykle okazuje się bardziej kosztowne niż np. organizacja wesela w restauracji czy hotelu.

Coraz popularniejsze są wesela tematyczne, z jednym menu inspirowanym kuchnią konkretnego kraju czy regionu.

Ten ostatni, ponownie na przykładzie hotelu Jasek, to zawsze dobra opcja pod kątem menu. Kelnerzy w restauracjach hotelowych są przyzwyczajeni do obsługi dużej liczby gości, więc nie będą sprawiać problemów podczas zabawy i nie zawiodą państwa młodych i w najważniejszym dniu ich życia. W kwestii samego menu, kucharze są tu zawsze na miejscu, a wybór potraw jest znacznie ciekawszy niż w wielu punktach cateringowych specjalizujących się w weselach. Choć każdy zdaje się mieć obraz „tradycyjnego jedzenia weselnego”, wiele par stara się odchodzić od tradycji stawiając na potrawy, które zachwycają nie tylko doskonałym smakiem, ale i elegancką prezentacją.

Nocleg dla gości i państwa młodych

Kwestia zakwaterowania osób przyjeżdżających na wesele z daleka często sprawia młodym problem, szczególnie gdy jedyne dostępne miejsca do spania znajdują się w odległości kilku kilometrów od sali weselnej. Często problemem jest nawet pokój dla młodych, w którym będą mogli przebrać się, odświeżyć, czy przechować prezenty od gości. Hotel to po raz kolejny rozwiązanie w stu procentach trafne. W ofercie weselnej dobrych hoteli pokój dla państwa młodych czy ich rodziców jest już wliczony w cenę, a dodatkowa możliwość zakwaterowania gości (oczywiście z wcześniejszą rezerwacją) nie stanowi większego problemu. Taki poziom swobody pozwoli przeżyć wesele z dużym spokojem, bez obaw o to czy wszyscy goście dojadą bezpiecznie do domów i hoteli po całej nocy tańców i zabawy.

Idealna sala na wesele
Sala weselna w Hotelu Jasek Premium