Miejsce dla kobiet

Usuwanie myszy Łódź
Doradzamy

Czym można odstraszyć myszy?

Gryzonie w gospodarstwach domowych to plaga, z którą mieszkańcy borykają się od wieków. Schronienie znajdują, o dziwo, nie tylko w domach wiejskich, równie często bowiem spotkać je można w miastach. Wygrać z nimi batalię nie jest łatwo, jednak istnieją sposoby na walkę z nimi. Niektóre bardziej skuteczne, inne mniej. Nasuwa się więc pytanie: co zrobić, aby pozbyć się z domu myszy? I jak rozpoznać, że zagnieździły się tuż pod naszym nosem?

Kiedy najczęściej pojawia się problem z myszami w domu?

Myszami kierują zazwyczaj dwa popędy. Ten do jedzenia oraz do ciepłego schronienia. Wzrostu ich aktywności plądrowniczej można się zatem spodziewać wraz z nadejściem chłodnych miesięcy. Przedostają się zazwyczaj do starszych budynków w gorszym stanie, znajdując lub tworząc małe szpary, przez które się transportują.

Mieszkańcy wyższych pięter w blokach niestety nie mogą również czuć się bezpiecznie pod tym względem, gdyż myszy potrafią bardzo zwinnie wspinać się po murach, korzystając z wszelkich dziurek, otworów i nierówności w budulcu.

Nie należy zapominać, że gryzonie te są gatunkiem niezwykle inwazyjnym, bardzo szybko się rozmnażającym. Podgryzając żywność, zanieczyszczają ją, narażając człowieka na różnego rodzaju choroby. Dlatego tak ważne jest, aby w miarę wcześnie zauważyć problem z myszami w swoim domu i podjąć konkretne kroki w celu ich usunięcia.

Usuwanie myszy Łódź

Jak rozpoznać, że w domu są myszy?

Wbrew pozorom, nie tak łatwo czasem rozpoznać, że mamy w domu problem z myszami. Są to wcale niegłupie stworzenia, swoją bytność potrafią bardzo skrzętnie ukrywać nawet przez wiele miesięcy. Aby potwierdzić swoje przypuszczenia o niechcianych lokatorach, należy zweryfikować kilka faktów o swoim gospodarstwie domowym. O ich obecności świadczą bowiem między innymi:

  • drobne dziurki po ugryzieniach na żywności,
  • odchody gryzoni w miejscach z dala od powszechnego widoku np. pod szafą lub w kącie,
  • uwite małe gniazdka,
  • specyficzny zapach w pobliżu przechowywanej żywności.

Myszy lubią obecność jedzenia, dlatego poszukiwania ich najlepiej zacząć od spiżarek, piwnic oraz wszelkich innych miejsc, w których przechowujemy żywność. Podobnie jak szczury, myszy skłaniają się ku obecności dużych skupisk ludzkich, gdyż, logicznie rzecz ujmując, dużo ludzi równa się dużo jedzenia. Na swój dom wybierają zatem budynki o niemałej populacji oraz w kiepskim stanie technicznym. Można je też znaleźć w szybach wentylacyjnych, przy rurach instalacji grzewczej oraz na strychach, do których przedostają się najczęściej przez otwory w dachu.

Sposoby na odstraszenie myszy

Stworzenia te nie lubią powierzchni czystych i zadbanych, warto zatem utrzymywać swój dom, a zwłaszcza spiżarkę czy piwnicę w porządku. Co więcej, warto wszelką sypką i luźną żywność typu ryż, mąka, makaron trzymać w zamkniętych pojemnikach, do których gryzonie nie będą miały dostępu.

Jeśli jednak myszy zalęgły się w Twoim domu na stałe i nie jesteś w stanie sobie z nimi poradzić –warto zgłosić się o pomoc do specjalistów z tej dziedziny. Wielokrotnie zostało udowodnione, że najbardziej skutecznymi metodami na pozbycie się ich są wyspecjalizowane techniki opierające się głównie o użycie substancji biobójczych. Jeżeli interesuje Cię usuwanie myszy w mieście Łódź, firma Vector jest strzałem w dziesiątkę. Wyszkoleni profesjonaliści po dokonaniu oględzin oraz ułożeniu jak najbardziej efektywnego planu w mig poradzą sobie z inwazją gryzoni.

Usuwanie myszy Łódź

Po wykonanej usłudze deratyzacji dobrze również wprowadzić w użytek codzienny szereg działań profilaktycznych mających na celu zapobieżenie powrotu problemu.

Do działań prewencyjnych należy między innymi:

  • wypatrywanie, czy w domu nie pojawiły się szczeliny, przez które gryzonie mogłyby się przedostać,
  • niezostawianie resztek żywności na wierzchu – ich zapach przyciąga myszy,
  • każdorazowe zamykanie śmietników i kontenerów na śmieci.

Warto również uszczelnić wszelkie otwory, dziury oraz szpary w murach, które mogą posłużyć gryzoniom za drogę do schronienia. Nie zaszkodzi zaopatrzyć się w pułapki na myszy, które jednak przy swojej niskiej cenie mogą się okazać równie niewydajne i bezużyteczne. Gdy zawiodą wszelkie działania zapobiegawcze, walkę z myszami warto oddać w ręce firmy zajmującej się deratyzacją i usuwaniem myszy.

Masz problem z myszami? Skontaktuj się z firmą Vector.

Kontakt
Tel: +48 725 392 578
Mail: uslugi.sprzatajace@onet.pl
https://vector-uslugi.pl/
Usługi realizowane są na terenie całej Polski!