Miejsce dla kobiet

sztuczne penisy
Czas wolny

Dildo – z jakich materiałów może być wykonane?

Istnieje wiele materiałów, z których produkuje się zabawki erotyczne, jednak niestety nie każdy z nich jest warty uwagi. Niektóre materiały są wyprodukowane z użyciem silnie toksycznych substancji, co jest wynikiem m.in. braku konkretnych regulacji prawnych dotyczących tego, z czego zabawki erotyczne mogą być wykonywane, a z czego nie. Dlatego też, w trosce o własne zdrowie, warto skupić się jedynie na materiałach w pełni bezpiecznych dla zdrowia. Z jakich materiałów powinno być wykonane dildo? 

Najlepsze materiały do produkcji dilda

Szkło

Twarde, zimne, może się potłuc… Ale ładnie wygląda i jest coraz bardziej popularne w produkcji gadżetów erotycznych. Dlaczego? Szkło dzięki swojej strukturze nie stwarza zbyt przyjaznego środowiska do rozwoju bakterii, co sprawia że jest w pełni bezpieczne dla zdrowia. Niektórzy mogą nawet twierdzić, że przy zachowaniu odpowiedniej higieny, szklanego dilda może używać nawet kilka osób, lecz nie wszyscy muszą być do tego przekonani. Wbrew pozorom, dilda wykonane ze szkła są bezpieczne podczas pieszczot, pod warunkiem, że nie upadły wcześniej na podłogę, a także pod warunkiem, że nie będziemy wykonywać zbyt gwałtownych ruchów, dlatego że mogłyby się one okazać bolesne. 

szklane dildo
Szklane dilda są coraz bardziej popularne, ze względu na swój efektowny wygląd oraz łatwość w utrzymaniu w czystości.

Silikon

Jeśli wolisz nieco bardziej miękkie gadżety, a przy tym bezpieczne, postaw na silikon. Zabawki erotyczne, wykonane z czystego silikonu, bez domieszek toksycznych ftalanów to gwarancja pełnego bezpieczeństwa. Silikon to materiał, który niesamowicie szybko przyciąga zanieczyszczenia, lecz jego struktura na szczęście uniemożliwia ich wnikanie w głąb struktury, wiec należy raczej do materiałów łatwych w pielęgnacji. Materiał ma tę zaletę, że może w dotyku całkiem skutecznie przypominać ludzką skórę, a przy tym można go bezpiecznie rozgrzać, by dodatkowo podkręcić doznania. 

Metal

Obserwując ogólne zestawienie, można dojść do wniosku że prawdziwie bezpieczne dilda są przeznaczone głównie dla miłośniczek dosyć twardych doznań. Dlaczego na tej liście znajduje się metal? Zabawki erotyczne z górnej półki wykonywane są m.in. z wysokiej jakości stali chirurgicznej, tej samej, z której produkowane są narzędzia stosowane podczas operacji. 

Drewno

Niektórzy słyszeli, a większość z tych niektórych kręci głowami. Zabawki erotyczne wykonane z drewna to nadal dosyć mało popularne rozwiązanie, czy słusznie? To zależy od ich wykonania. Dilda drewniane są często wykonywane ręcznie, dlatego mogą być dużo droższe niż inne. Poziom ich bezpieczeństwa zależy od sposobu wykończenia. Nie mogą być jedynie wypolerowane, dlatego że drewno samo w sobie jest materiałem porowatym, a usunięcie zabrudzeń, które wnikną w jego strukturę może być niemożliwe. Zwracamy uwagę na to, czy do pokrycia gadżetu zostały wykorzystane substancje hipoalergiczne, które będą zapobiegały przenikaniu wilgoci w głąb wyrobu. Pamiętajmy jednak, że taka warstwa ulega z czasem zużyciu, dlatego sprawdzamy ją co jakiś czas poprzez włożenie dilda do wody. Miejsce, w którym powłoka sie starła, będzie wyraźnie ciemniejsze. Będzie to sygnał, że nie nadaje się ono do dalszego użytku. Możemy wówczas wyrzucić dildo lub schować je i poczekać, aż na rynku pojawią się usługi konserwowania tego typu akcesoriów. 

Poszukujesz wysokiej jakości zabawek erotycznych, które będą pięknie wykonane i w pełni bezpieczne? Zajrzyj na strony internetowych sex shopów, na których znajdziesz gadżety dla siebie, partnera lub partnerki albo takie, z których z powodzeniem możecie czerpać uciechę we dwoje…