Miejsce dla kobiet

Kobieta testująca perfumy
Moda

Intensywny czy delikatny – jaki zapach do Ciebie pasuje?

Perfumy są bardzo ważnym elementem każdej stylizacji. Podobnie jak odpowiednio dopasowane ubrania mogą wpływać na nasze poczucie pewności siebie oraz samopoczucie i nastawienie.

Dlatego szukając idealnego zapachu dla siebie, warto kierować się przede wszystkim własnymi upodobaniami. Nawet jeśli zapach będzie wydawał się nam ładny, dobrze jest zastanowić się poważnie nad tym, czy trafia on w nasz gust i czy na pewno będziemy skłonni korzystać z niego regularnie. Jak odkryć, jaki zapach będzie dla nas najlepszy i wybrać idealne perfumy, które pokochamy i będziemy chciały zostać przy nich na dłużej? Podpowiadamy!

Jak dopasować zapach do charakteru?

Flakon perfumy

Pozornie może się wydawać, że wybór perfum to bardzo prosta sprawa. Wybieramy to, co znamy lub wiemy, że ładnie pachnie. Częstym błędem jest kupowanie bez zastanowienia zapachu, który kojarzymy od koleżanki czy siostry, na których się nam on podobał, ale nie sprawdzamy dokładnie jego nut zapachowych. Aby uniknąć błędów, warto poświęcić nieco czasu na przestudiowanie dokładnego składu perfum i wybranie takiej kompozycji zapachowej, które będzie idealnie dopasowana do naszych osobistych preferencji.

Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ wybierając perfum, który tylko w pierwszym momencie wydaje się nam ładny, możemy z czasem odkryć, że rozwijające się nuty serca i bazy zaczynają nas drażnić i w ogóle nie pasują do naszego stylu. Na szczęście w renomowanych perfumeriach, również tych internetowych, można znaleźć bardzo szeroki wybór perfum o zróżnicowanych zapachach, które mają bardzo ciekawe kompozycje aromatów.

Zapach warto dopasować do swojego trybu życia oraz charakteru. Miłośniczki aktywnego trybu życia chętnie sięgają po perfumy orzeźwiające, na przykład zapachy wodne, cytrusowe oraz  zielone, owocowe i ziołowe. Są one świeże i lekkie, dzięki czemu idealnie będą pasować do kobiet, które żyją w ciągłym biegu. Romantyczki z kolei będą lepiej czuły się w słodszych aromatach. Idealnie sprawdzą się dla nich perfumy owocowe i kwiatowe, a także orientalne i kwiatowo-cytrusowe.

Panie, które lubią kusić i mogą śmiało zostać uznane za prawdziwe femme fatale na pewno zainteresują się perfumami aldehydowymi, orientalnymi oraz szyprowymi. Są one bardzo oryginalne i ciekawe, utrzymują się długo na skórze i zapadają w pamięć tak samo, jak ich właścicielki. Eleganckie kobiety oraz kobiety biznesu mogą zainteresować się zapachami drzewnymi, skórzanymi oraz orientalnymi. Dodają one pewności siebie, podkreślają kobiecość oraz są bardzo przyjemne dla zmysłów.

Zapach i trwałość perfum

Flakony perfumWybór zapachu przy kupowaniu perfum jest oczywiście jedną z najważniejszych kwestii, dlatego też warto dobrze się nad nim zastanowić. Jednak to nie jedyna kwestia, którą należy brać pod uwagę. Bardzo istotne jest również znalezienie marki perfum, która zapewni wydajność i trwałość produktu.

Internetowe perfumerie posiadajace znane i lubiane zapachy bardzo często oferują wysokogatunkowe perfumy w bardzo przystępnych cenach, które są znacznie niższe niż w przypadku znanych sieci drogeryjnych. Aktualnie panujące promocje pozwolą nam się wyposażyć w co najmniej jeden lub dwa flakoniki zmysłowych perfum, które z łatwością dopasujemy do naszego stylu i charakteru,