Miejsce dla kobiet

wypelnianie-zmarszczek
Piękna cera

Jak wygląda wygładzanie zmarszczek?

Dbanie o zdrowie to bardzo ważna kwestia. Zlecane są duże ilości ruchu na świeżym powietrzu. Może to być bieganie lub uprawianie wybranego sportu. Codzienne spacery to też dobre rozwiązanie. Aktywność fizyczna powinna być też połączona ze zdrowym odżywianiem się.

W parze z dbaniem o zdrowie idzie też chęć zachowania młodego wyglądu. Walka ze zmarszczkami nie jest prosta. Szczęśliwie jest wiele metod działania. Niektóre zabiegi są drogie, lecz nie są jedynym wyjściem. Istnieją metody dostępne na każdą kieszeń. Warto, więc poznać najciekawsze z nich. Dzielą się na nieinwazyjne i takie, które polegają na głębszej interwencji.

Kremy i maseczki

Na rynku kosmetyków dostępnych jest wiele różnych kremów. Posiadają jednak wiele cech wspólnych. Stosuje się je już od trzydziestego roku życia, gdy organizm produkuje mniej substancji odżywczych. Kremy z kolagenem zawierają witaminy A, C i E. Taki skład skutecznie walczy z wolnymi rodnikami. Właściwości odmładzające posiadają również kwasy owocowe. Wpływają na zwiększenie produkcji kolagenu i wspomagają złuszczanie naskórka.

usuwanie-zmarszczek

Maseczki ujędrniające to kolejna metoda. W ich składzie występuje dużo substancji aktywnych. Dzięki temu pobudzają krążenie krwi, wspomagają też działanie elastyny, która zwiększa elastyczność skóry.

Interesująca i skuteczna jest kuracja z użyciem serum odmładzającego. Takie zabiegi stosuje się przez miesiąc. Koncentrat młodości zawiera witaminy, wyciągi roślinne oraz proteiny w dużym stężeniu. Stosowany jest dwa razy dziennie. Serum zwiększa elastyczność skóry. Jego kolejna zaleta to znaczne spłycanie zmarszczek.

Wiązki lasera, zastrzyki, piling

W celu odmłodzenia skóry można zastosować piling wykonywany przez dermatologa. Wykorzystywany jest do niego kwas glikolowy. Powierzchniowe warstwy naskórka zostają złuszczone. Po takim zabiegu drobne zmarszczki zostają usunięte a te głębsze wygładzone. Taka forma pilingu jest skuteczna, ale też bolesna.

Do złuszczania naskórka używa się też wiązek lasera. W ten sposób stymuluje się produkcję kolagenu. Zabieg kontrolowany jest przez lekarza. Głębokość ścierania naskórka określa komputer. Dzięki temu można precyzyjne usuwać zmarszczki z wybranych na ciele miejsc.

Popularną metodą walki ze zmarszczkami są zastrzyki z botuliny, kwasu hialuronowego, kwasu polimlekowego i kolagenu. Wszystkie substancje oprócz botuliny wypełniają zagłębienia w skórze. Botulina blokuje działanie mięśni mimicznych, pozwala to na niepogłębianie się zmarszczek.

Skuteczne metody

Każda z wymienionych metod ma swoje zalety. Kremy i maseczki spowolnią proces powstawania zmarszczek, wygładzą skórę i wpłyną na produkcję substancji odżywczych. Piling czy zastrzyki zlikwidują już obecne, głębsze zmarszczki. Widać, więc, że sposobów jest wiele, można dopasować je do wieku i zasobności portfela. Po każdej kuracji skóra odzyska młody wygląd.