Miejsce dla kobiet

naszyjnik
Doradzamy

Jaki symbol zawieszki będzie do mnie pasował?

Biżuteria to nie tylko modny dodatek, ale również sposób na podkreślenie swojej indywidualności oraz preferencji dotyczących wyglądu zewnętrznego.

Dlatego też coraz częściej kobiety decydują się na poszerzenie swojego kuferka na biżuterię o dodatkowe elementy – kolczyki, naszyjniki i oczywiście zawieszki, symbolizujące konkretne wartości oraz etapy w życiu.

Symbolika biżuterii jest różna i najczęściej oznacza tyle, ile sami chcemy z jej pomocą okazać. W praktyce jednak kobiety decydują się na zarówno ładne pod kątem estetycznym elementy biżuterii, jak i te, które maja dla nich większe znaczenie. Dlaczego zatem warto zainwestować w taką biżuterię, która będzie miała cechą charakterystyczną dla każdej kobiety? Jaki symbol zawieszki będzie pasował zarówno do charakteru, jak i wyglądu? Czy wzór na zawieszce faktycznie ma znaczenie?

Jaką zawieszkę do naszyjnika wybrać?

Wybór odpowiedniej biżuterii to problem dla wielu kobiet. Nic w tym dziwnego, gdyż biżuteria dobrej jakości zazwyczaj nie jest tania, pomimo tego, że bez problemu można nosić ją przez wiele lat. Dlatego też warto już wcześniej dokładnie przemyśleć i zdecydować się na jedną lub kilka koncepcji, dzięki którym wybór odpowiedniej zawieszki do naszyjnika będzie idealny.

Wybór zawieszki do naszyjnika warto rozpocząć od sprecyzowania własnych upodobań. Niektórzy lubią delikatne symbole, które są widoczne tylko dla osób znajdujących się w niewielkiej odległości, inni natomiast stawiają na bardziej wyróżniającą się biżuterię, przyciągającą wzrok. Dodatkowo istotną kwestią będzie wybór materiału, z jakiego zawieszka została wykonana.

Aktualnie na rynku jubilerskim korzysta się z wielu materiałów oraz metali szlachetnych, które doskonale wpasowują się do stylu każdej kobiety, a jednocześnie odpowiadają ich potrzebom estetycznym. Popularne jednak są również klasyczne rozwiązania – zawieszki wykonane ze srebra, pozłacanego srebra lub złota. W niektórych sklepach jubilerskich można również znaleźć biżuterię w odcieniu różowego złota, która doskonale wpasowuje się we współczesną modę.

Za wyborem materiału, z jakiego zaprojektowana została zawieszka do naszyjnika, idzie również jej wielkość, a także dodatkowe zdobienia i ornamenty, które powinny być dopasowane do bazy – czyli samego naszyjnika. Stąd też problematyczne jest znalezienie odpowiedniej zawieszki, która nie tylko będzie piękna, ale również zacznie symbolizować coś wyjątkowe dla każdej kobiety.

naszyjniki

Czy symbol zawieszki ma znaczenie?

Symbolika biżuterii ma ogromne znaczenie, zwłaszcza jeśli poświęcamy dużo czasu na wybór odpowiedniej zawieszki, którą później będziemy nosić. Do popularnych symboli zawieszek należy przede wszystkim czterolistna koniczyna, serce, gwiazdka czy księżyc. Coraz częściej można spotkać również symbol nieskończoności, idealnie wpasowujący się w zagłębienie na szyi. Nierzadko spotykamy również zawieszki licencjonowane, które motywem i stylem nawiązują do ulubionych filmów czy postaci.

Jaki symbol zawieszki jest najlepszy?

Decydując się a konkretną zawieszkę warto zwrócić uwagę na to, czy będzie ona miała dla nas jakieś znaczenie. Niekiedy symbol gwiazdy będzie oznaczał odnalezienie nowej drogi życiowej czy spełnienie ważnego marzenia, a symbol księżyca będzie oznaką spokoju i wrażliwości. Warto zatem obejrzeć wszystkie zawieszki i wybrać tę, która nie tylko będzie estetyczna i wykonana z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o szczegóły, ale faktycznie będzie pełniła dodatkową funkcję.

Zawieszki Pandora – jakość i estetyka

Na rynku jubilerskim wyróżniamy wiele rodzajów zawieszek, ale to właśnie zawieszki marki Pandora należą do jednych z najpopularniejszych i najładniejszych. Zawieszki tej firmy wyróżniają się przede wszystkim delikatnością, jakością wykonania oraz estetyką, dzięki czemu na ich zakup decyduje się mnóstwo kobiet. Jednocześnie kolekcje zawieszek zostały zaprojektowane z myślą o kobiecej delikatności oraz nawiązaniem do klasycznego wzornictwa.

Szeroki wybór zawieszek marki Pandora pozwala na upamiętnienie istotnych chwil swojego życia. Wybór konkretnej zawieszki, w kolorze odpowiadającym indywidualnym upodobaniom, daje możliwość nieustannego powrotu do wspomnień i zanurzenia się w marzeniach.