Miejsce dla kobiet

gra aktorska - agencja aktorska
Doradzamy

Kto może korzystać z usług agencji aktorskiej?

Agencja aktorska jest miejscem, w którym pracują młodzi aktorzy oraz osoby, które zajmują się aktorstwem zawodowo. Dodatkowo, często w agencjach można spotkać amatorów, którzy nie posiadają żadnego wykształcenia w tym kierunku. Agencją zarządzają agenci, którzy są pośrednikami między młodymi aktorami, a większymi firmami oraz producentami filmowymi.

Korzyści, jakie płyną dzięki pośrednictwu agentów, są ogromne – prywatne osoby oraz firmy, które współpracują z agentami, mają szansę zdobyć kontakty z naprawdę uzdolnionymi, charakterystycznymi osobami. Agencje aktorskie zrzeszają osoby, które ukończyły liczne kursy, szkoły i studia aktorskie, jednak można w nich spotkać także tych, którzy posiadają ogromne umiejętności aktorskie lecz nie pracują jako aktorzy.

Jakich artystów obsługują agencje aktorskie?

Z usług agencji aktorskich mogą korzystać przede wszystkim:

  • Reżyserzy,
  • Producenci filmów, seriali, teledysków i reklam,
  • Agencje filmowe.

agencja aktorska 2Działalność agencji filmowych skupia się na poszukiwaniu nowych talentów. Wymienione wyżej osoby i firmy poszukują nowych twarzy oraz umiejętności i kreatywnej gry aktorskiej. Często także, reżyserzy korzystają z usług agencji, gdy potrzebna jest określona liczba statystów do filmu.

W agencji aktorskiej zatrudniani są wszyscy, którzy przeszli bardzo trudny i wymagający test z umiejętności aktorskich, charyzmy oraz kreatywności. Aktorzy stanowią dość liczną grupę w naszym kraju, dlatego powstają nowe agencje, w celu umożliwienia każdemu otrzymania szansy gry na dużym ekranie. Filmy, reklamy, teledyski oraz seriale, to produkcje do których poszukuje się nowych twarzy. Warto podkreślić, że różne są kryteria przydzielania roli. W znacznej większości decydują o tym umiejętności i doświadczenie. To, w jaki sposób aktor gra konkretne role, może być bardzo przekonujące. Bardzo często jednak, aktorzy mogą zagrać główną lub drugoplanową rolę tylko ze względu na to, że są podobni do postaci z książki lub osoby, którą mają grać w biografii.
Niekiedy liczy się charakterystyczny wyraz twarzy, głos lub mimika danej osoby.

Czy usługi agencji aktorskich są aż tak popularne?

Korzystanie z usług agencji aktorskich jest w dzisiejszych czasach bardzo popularne. Mając stały kontakt z agentami, możemy natrafić na wiele utalentowanych osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktorstwem. Często, reżyserzy wymagają, aby wiek statystów był np. ponad 40 lat, aby mężczyzna do głównej roli miał blond włosy, lub liczne piegi. Różne są wymagania reżyserów i producentów filmowych, którzy najczęściej korzystają z usług agencji aktorskich. Agenci, pośredniczący pomiędzy aktorami i klientami, mają za zadanie wytypować grupy osób, które świetnie sprawdziłyby się w danej roli. Firmy i osoby korzystające z usług agencji aktorskich, mają szanse trafić na osoby, które faktycznie wystąpią w ich filmie, reklamie lub w innego typu produkcji.