Miejsce dla kobiet

masaż tajski
Doradzamy

Wpływ masażu tajskiego na nasze ciało

Masaż tajski w niektórych kręgach kulturowych znany jest już od blisko 2 tys. lat, a z jego dobroczynnych właściwości mogli korzystać początkowo jedynie członkowie rodzin królewskich. Dziś nie trzeba mieć już szlachetnego pochodzenia, by móc na własnej skórze przekonać się, jak zbawienny wpływ na organizm może mieć prawidłowo wykonany zabieg.

Jak wykonywany jest masaż tajski?

 

Technik masażu tajskiego jest bardzo wiele, zatem jego wykonanie może się od siebie różnić w poszczególnych salonach, które mają go w swojej ofercie. Warto więc dla najlepszego zobrazowania skupić się na klasycznej odmianie. Klasyczny masaż tajski obejmuje całe ciało, a jego wykonanie rozpoczyna się od brzucha.

Jest to bardzo ważne, ze względu na to, że w wierzeniach hinduskich to właśnie brzuch jest miejscem, w którym występuje największa ilość kanałów, używanych przez wdychane do płuc cząsteczki powietrza. W tamtejszej kulturze noszą one określenie „lom”, kanały przepływające przez brzuch to „seny”. Masaż dalej jest wykonywany w kierunku ust, obejmuje także stopy i uszy.

Masaż tajski nie jest wykonywany jedynie dłońmi. Wykorzystywane są także stopy, przedramiona, czy też łokcie. Ciekawostką na temat masażu tajskiego może być także to, iż nie jest on w całości wykonywany na leżąco.

Zaleca się założenie luźnych ubrań.   Osoba masowana jest proszona przez masażystę o przyjmowanie różnorodnych pozycji, zaczerpniętych z jogi. Dzieje się tak dlatego, że masaż tajski jest często zaliczany do rodzajów jogi pasywnej. Warto pamiętać o tym, że jest to technika masażu głębokiego, zatem może być z powodzeniem stosowana jako uzupełnienie klasycznej fizjoterapii.

Możliwość swobodnego poruszania się masażysty wokół pacjenta umożliwia zastosowanie elementów akupunktury, poprzez stosowanie ucisku na różne punkty na ciele. Masaż tajski może zawierać w sobie także elementy aromaterapii. Często wykonywany jest z wykorzystaniem licznych olejków eterycznych lub woreczków wypełnionych ziołami, które przed zastosowaniem podczas masażu są podgrzewane tak, aby uwolnić pełnię swojego aromatu i prozdrowotnych możliwości.

masaż tajski w salonie Spa

Masaż tajski – korzyści dla zdrowia

 

Główną zaletą zabiegu jest pełne odprężenie organizmu, zatem jest on szczególnie polecany osobom żyjącym w długotrwałym stresie, oraz dla osób zmagającym się z depresją. Masaż tajski jest idealnym zastrzykiem energii dla wszystkich skarżących się na zmęczenie, a także doskonale pobudza do pracy układ metaboliczny, co z kolei czyni go przydatnym dla osób walczących z nadwagą. Liczne korzyści odczuje także układ limfatyczny, krwionośny, hormonalny oraz mięśniowo-stawowy.

Jedna sesja masażu tajskiego trwa od kilkudziesięciu minut do nawet dwóch godzin. Jest to jednak doświadczenie warte przeżycia, ze względu na ogromne korzyści dla ogólnego stanu zdrowia. Jednak to, jak bardzo skorzystasz z masażu, zależy w dużej mierze od tego, w jakie miejsce się udasz, ponieważ jedynie właściwie wykonany masaż zapewni Ci największe korzyści dla organizmu.

Godnym polecenia miejscem jest mieszczący się w Gdańsku salon masażu Balispa, mający w swojej ofercie zarówno egzotyczny masaż tajski, jak i inne nastrojowe rytuały, zaczerpnięte z najodleglejszych zakątków świata.

Oryginalny wystrój, kameralna atmosfera i profesjonalna obsługa zamienią Twój pobyt w niezapomniane doświadczenie. Z masażu tajskiego oraz innych zabiegów z oferty warto skorzystać przynajmniej raz w życiu. Jest to bardzo przyjemny przykład czerpania z tego, co mogą zaoferować Europejczykom egzotyczne kultury.