Miejsce dla kobiet

Zdrowe włosy

Jak pielęgnować włosy CLIP IN?

Przedłużasz włosy metodą CLIP IN i zastanawiasz się, jak prawidłowo dbać o kosmyki, by jak najdłużej wyglądały zdrowo i pięknie? Użyte do przedłużek CLIP IN włosy naturalne, wymagają takiej samej pielęgnacji, jak Twoje własne kosmyki.  Zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem i upewnij się, że przedłużki, których używasz, zawsze będą się dobrze prezentować.

  • Przed każdym dopięciem, jak i po zdjęciu doczepek, dokładnie je rozczesz, używając do tego specjalnej szczotki lub grzebienia, które są dedykowane włosom przedłużanym. Czesanie włosów grzebieniem o zbyt wąskim rozstawie zębów niszczy je i sprzyja kołtunieniu. Pamiętaj, by rozczesywanie zawsze zaczynać od końcówek, stopniowo przesuwając grzebień ku górze. Jeśli w którymś miejscu powstało splątanie, do jego rozdzielenia spróbuj użyć igły do koka lub wsuwki. Nie szarp na siłę i nie ciągnij.
  • W chwili, kiedy nie nosisz przedłużek, zapleć je w warkocz i schowaj do woreczka. Unikaj przechowywania ich luzem, bo to jedynie sprzyja niszczeniu włosa.
  • Włosy przedłużane raz, na jakiś czas należy dokładnie myć, używając do tego delikatnych szamponów. Oczyszczanie jest szczególnie ważne, po zabiegach stylizacji, w których użyty został lakier do włosów, pasty, woski i gumy modelujące, czy brylantyna. Przed umyciem doczepek, dokładnie je rozczesz, by pozbyć się wszelkich splątań. Do ich mycia, zawsze używaj letniej wody, a oczyszczając je szamponem, wykonuj pionowe pociągnięcia w dół. Po kąpieli delikatnie wyciśnij ręcznik we włosy, unikając tarcia.
  • Włosy CLIP IN podobnie jak Twoje własne wymagają zabezpieczania ich olejkami i odżywkami. Przedłużki co prawda, są martwymi włosami, jednak używanie kosmetyków pielęgnacyjnych, ma w tym wypadku nadanie im gładkości i jedwabistości. Stosowanie olejków lub odżywek dodatkowo zabezpieczy je przed działaniem suszarki lub lokówki.
  • Używając suszarki, upewnij się, że nie używasz zbyt gorącego strumienia. Nadmuch trzymaj w odległości 30 cm od włosów.

Chcąc utrzymać doczepki w jak najlepszej kondycji, sięgaj po kosmetyki dedykowane włosom przedłużanym. Pomagają one odpowiednio je regenerować i zabezpieczać przed szkodliwymi czynnikami. Postaw również na kosmetyki ułatwiające rozczesywane włosów przedłużanych. Dzięki temu ich codzienna pielęgnacja będzie szybsza i łatwiejsza.

Jak bezpiecznie stylizować przedłużane włosy?

Wykonane z naturalnych kosmyków przedłużki CLIP IN doskonale nadają się do stylizacji. Poddają się zarówno farbowaniu, jak i czesaniu, umożliwiając wykonanie każdej fryzury. Jak bezpiecznie farbować włosy przedłużane? Najlepsze do tego będą delikatne farby pozbawione amoniaku.

Z racji, iż mamy do czynienia z martwym włosem, użycie zbyt silnej farby, może skutkować ich zniszczeniem, a nawet powstaniem nieestetycznych, wypłowiałych plam. Absolutnie niewskazane jest użycie rozjaśniaczy, które mogą pokruszyć włosy. Jeśli jednak nie masz wyjścia i chcesz użyć tej samej farby, której używasz do swoich naturalnych włosów, nałóż ją na doczepki minimalnie na 10 minut. To pozwoli delikatnie nadać im blasku nowego koloru, a jednocześnie uchroni przed całkowitym zniszczeniem.

Bardzo ważny jest również bezpieczny sposób stylizacji włosów doczepianych. Z powodzeniem możesz używać lokówki, falownicy i suszarki, jednak pamiętaj, by stylizację włosów przeprowadzać w bezpiecznej odległości mocowania włosów do klipsów i siateczki. Zbyt wysoka temperatura może spowodować roztopienie się elementów łączących i tym samym odpadnięcie pasm.

Nigdy nie tapiruj doczepek. To jeden z tych elementów stylizacji, który je najbardziej niszczy, osłabiając strukturę włosów i sprzyjając powstawaniu kołtunów. Co więcej, usilne tapirowanie włosów i ich szarpanie stopniowo osłabia je w miejscu łączenia, powodując z czasem ich przerwanie.

Efekt przedłużania włosów, źródło: Doczepiane.pl

Jak prawidłowo użytkować włosy CLIP IN?

Metoda CLIP IN to sposób na utrzymanie przedłużek w jak najlepszej kondycji przed długi okres. Możliwość ich zdejmowania wyklucza potarganie i kołtunienie, np. podczas snu. Pamiętaj więc, by doczepki zawsze zdejmować przed pójściem spać czy prysznicem. Jeśli doczepiane włosy masz upięte w wysoki kucyk lub kok, w ostateczności możesz w nich pójść na basen.

Jednak pod warunkiem, że nie narazisz ich na zmoknięcie. We włosach przedłużanych CLIP IN nie powinno się wchodzić również do sauny.