Miejsce dla kobiet

Lekarz online
Zrowie

Jak zarejestrować się do lekarza online?

Umawianie się na wizytę online do lekarza rodzinnego czy specjalisty staje się coraz bardziej popularne. Można to zrobić za pomocą specjalnego formularza na stronie przychodni, jak i umówić się mailowo lub telefonicznie. W ten sposób można wybierać spośród wolnych terminów i zarejestrować się w dniu, kiedy możemy poświęcić chwilę czasu na rozmowę z lekarzem.

Zdalne umawianie się z lekarzem na wizytę online jest ogromnym ułatwieniem, zwłaszcza w sytuacji gdzie dostęp do specjalistów pierwszego kontaktu w placówce jest utrudniony. W zależności od problemu – możliwe objawy przeziębienia czy konieczność wypisania ważnej recepty – z tego rozwiązania korzysta mnóstwo osób. To nie tylko wygoda i komfort, ale przede wszystkim mnóstwo zaoszczędzonego czasu, którego wcale nie trzeba spędzać czekając w kolejce do lekarza.

Jak wygląda wizyta u lekarza online?

Zdalna wizyta u lekarza różni się od tradycyjnego badania przeprowadzanego w gabinecie. Jednak w obecnej sytuacji jest to jeden z bezpiecznych, jak i również praktycznych sposobów na rozmowę ze specjalistą i otrzymanie recepty. Sama wizyta polega na rozmowie z lekarzem za pośrednictwem telefonu lub połączenia się za pomocą czatu czy kamery internetowej. W zależności od przychodni, konsultacja będzie wyglądała różnie, ale z zachowaniem komfortu dla pacjenta.

Wizyta online u lekarza jest nowością w Polsce. Jednak za pomocą zdalnego połączenia można przesłać lekarzowi swoje wyniki badań w celu postawienia diagnozy i podjęcia konkretnego leczenia. Wizyta zdalna u lekarza przebiega szybko i sprawnie, a w przypadku konsultacji online płatnej, nie trzeba długo czekać na połączenie ze specjalistą.

Czym zajmuje się lekarz online?

Lekarz podczas teleporady zajmuje się dokładnie tym samym, co lekarz przyjmujący w swoim gabinecie. Specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem, przy jednoczesnej obserwacji jego stanu zdrowia jeśli kontaktują się za pomocą czatu lub połączenia internetowego z kamerą. Pacjent może z powodzeniem przesłać lekarzowi ostatnie wyniki badań w celu konsultacji, a także otrzymać e-receptę jeśli będzie konieczna.

Lekarz online jako pracownik medyczny posiadający odpowiednie uprawnienia, może wystawić również e-receptę jeśli pacjent przyjmuje doustną antykoncepcję hormonalną lub lekarstwa potrzebne przy występowaniu przewlekłego schorzenia. Lekarz wystawi również receptę w przypadku trwania terapii lekami, w momencie kiedy dostęp do lekarza prowadzącego jest niemożliwy.

Recepta podczas wizyty online

Jak się umówić na taką wizytę?

Na wizytę u doktora online można umówić się na wiele sposobów. Zdalna przychodnia oferuje możliwość wykupienia konsultacji online z możliwością wypisania e-recepty. W ten sposób pacjent otrzymuje formularz zdrowotny, w którym uzupełnia swoje dane personalne, a także wypisuje wszystkie objawy lub cel wizyty. Warto również załączyć wyniki badań lub dopisać wszystkie przyjmowane lekarstwa. Lekarz po otrzymaniu wypełnionego formularza analizuje go, a następnie kontaktuje się z pacjentem w dogodny dla niego sposobów.

Na wizytę online można umówić się w każdej chwili, a czas oczekiwania na połączenie to zaledwie godzina.