Miejsce dla kobiet

boho
Moda

Odkryj styl boho i zachwycaj swoim wyglądem

Jesteś na etapie, kiedy potrzebujesz pewnej zmiany w swoim stylu? Za oknem upał, a Ty nie wiesz co założyć, by dobrze wyglądać? Lubisz ubierać się oryginalnie, nietuzinkowo, łączyć ze sobą różne elementy? Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałaś „tak”, to styl boho może być idealny dla Ciebie!

Boho jest stylem wyjątkowo eklektycznym, łączącym w sobie swobodę, oryginalność, a także kobiecość. Pozwala na różnorodne eksperymenty w zakresie doboru biżuterii i dodatków – im bardziej żywo i kolorowo, tym lepiej.

Czy styl boho będzie mi pasował?

Odpowiedź brzmi: tak. W stylu tym odnajdzie się praktycznie każdy, nawet panie nieco starsze – jeśli odpowiednio skomponują ze sobą wszystkie elementy stroju, mogą wyglądać naprawdę dobrze. Cechą typową dla stylu boho są ubrania luźne, zwiewne, więc mogą pomóc w ukryciu pewnych mankamentów ciała. Jedynym ograniczeniem może być… osobowość. Boho jest stylem wyrazistym, przykuwającym uwagę, więc jeśli nie lubisz być obiektem zainteresowania, to możesz się w nim nie odnaleźć. Osoby z klasycznym podejściem do stylu również nie będą się w nim zbyt dobrze czuły. Mamy tu do czynienia z barwami żywymi, wyrazistymi, najbardziej kojarzącymi się z latem, takimi jak fuksja, kobalt, żółć czy pomarańcz. Można jednak spotkać stylizacje w barwach o wiele bardziej stonowanych, takie jak beż czy przygaszone odcienie wyżej wymienionych barw, brązy…

Jeśli nie chcesz dokonywać zbyt dużej rewolucji w swoim sposobie ubierania się, to nie musisz tego robić. Czasem najzwyklejszy zestaw, składający się z białej koszulki i dżinsów, można szybko ożywić za pomocą dodatków w stylu boho. Biżuteria boho, czyli etniczne naszyjniki, kolczyki typu frędzle lub uniwersalne wkrętki boho i kolorowe bransoletki, w które możesz zaopatrzyć się w sklepach internetowych takich jak Lacante, a także torby lub kamizelki z frędzlami, lekkie sandałki, to elementy, które odmienią każdą stylizację. Kilka dodatków i… gotowe!

Przykładowe pomysły na stylizacje

hipiska biżuteriaPomysłów jest wiele… Luźna, zwiewna sukienka, torba z frędzlami, a do tego krótka kurtka dżinsowa? W chłodniejsze dni futrzana kamizelka w połączeniu z zamszowymi kozaczkami? Obie stylizacje sprawdzą się doskonale, jest to styl, w którym możesz eksperymentować. Czy wiesz o tym, że nie musisz wcale odkładać ubrań w stylu boho wraz z odejściem lata? Styl boho to styl indywidualistów – potrafi jak żaden inny wyróżnić nasze odmienne podejście do mody. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to łączenie elementów outfitu z odpowiednim wyczuciem. Granica między odważnymi eksperymentami a kiczem jest bardzo cienka i łatwa do przekroczenia. A przecież chcesz wyglądać dobrze, prawda?

Coraz częściej można spotkać sukienki boho z długim, bufiastym rękawem, dzięki czemu ów rodzaj ubioru może być zakładany również w chłodniejsze dni. Z uwagi na możliwość odważnego łączenia sukienek z kożuchami i kozaczkami, możemy ubierać się w stylu boho nawet zimą. Być może podczas osobistych eksperymentów odkryjesz nowy rodzaj łączenia ubrań i dodatków, idealny na mroźne dni?

Styl boho jest oryginalny, zachwycający, zwiewny, swobodny i romantyczny jednocześnie. Daje wielką swobodę w wyrażaniu siebie poprzez biżuterię, wzory, kolory i niebanalne połączenia. Szukasz pomysłu na zmianę? Zachęcamy do eksperymentów!