Miejsce dla kobiet

szkoła rodzenia, masaż shantala
Doradzamy

Czym jest masaż Shantala i kto go wykonuje?

Masaż shantala jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych typów masażu wykonywany przez rodziców. Masaż ten cieszy się ogromną popularnością od wieków. Dzięki niemu rodzice mogą lepiej wpłynąć na zachowanie dziecka oraz jego zdrowie i poczucie bezpieczeństwa. Masaż shantala wykonuje się do dziś na całym świecie. Jest to sposób na nawiązanie bliskości między rodzicami a dzieckiem. Masaż ten wykonuje rodzic – jedna osoba. Przed wykonaniem masażu shantala należy zwilżyć delikatnie dłonie olejkiem, by móc lepiej wykonywać masaż. Rodzice dzięki temu zapewniają dziecku lepszy rozwój. Wiele szkół rodzenia oferuje kursy z wykonywania masażu shantala. Warto zapoznać się z tym terminem i sposobem wykonywania tego typu masażu.

Cel masażu shantala

szkoła rodzenia, masaż shantalaPrzede wszystkim, masaż shantala jest potrzebny po to, by móc nawiązać lepszą i bliższą więź z własnym dzieckiem. Masaż ten powinno wykonywać się codziennie przez oboje rodziców. Cele masażu shantala są ściśle określone – regularne wykonywanie masażu ma wzmocnić więź między rodzicami a dzieckiem. Bliskość, jaka towarzyszy dziecku i rodzicom podczas wykonywania masażu ma wpłynąć na późniejsze relacje rodziny. Dzięki temu, że masaż shantala jest tak popularny, każdy rodzic może się go nauczyć. Jest to dość skomplikowany i długi masaż, jednak warto zgłębić jego znaczenie i nauczyć się go dokładnie wykonywać ze względu na nasze dziecko. Cele masażu shantala zostaną osiągnięte, gdy masaż będzie wykonywany regularnie i z należytą starannością.

Na czym polega szkoła rodzenia?

Szkoła rodzenia jest miejscem, które przygotowuje kobiety do porodu. W szkole rodzenia możemy nauczyć się różnych ćwiczeń, które mają za zadanie pomóc nam pozbyć się bolesnych skurczy. Poza tym, w szkole rodzenia instruktorzy nauczą nas jakie pozy przyjmować podczas porodu i w jaki sposób reagować na ból, skurcze i inne dolegliwości. Na całym świecie funkcjonują szkoły rodzenia, więc każda kobieta ma szansę prawidłowo przygotować się do porodu. W szkołach rodzenia powadzone są również zajęcia, mające za zadanie w sposób teoretyczny wyjaśnić każdej kobiecie istotę porodu oraz jego następstwa. Na zajęcia najczęściej uczęszczają również mężowie kobiet, po to by móc lepiej zrozumieć stan żony i wesprzeć ją.

Dlaczego uczęszczanie na zajęcia ze szkoły rodzenia jest takie ważne?

Zajęcia prowadzone przez instruktorów w szkole rodzenia są niezwykle ważne dla każdej kobiety będącej w ciąży. Zwłaszcza, jeśli jest o pierwsza ciąża kobiety. Szkoły rodzenia oferują wiele dodatkowych zajęć teoretycznych oraz praktycznych, na których możemy nauczyć się wykonywać między innymi masaż shantala. Korzyści jakie płyną z korzystania z zajęć są nieocenione, dlatego każda kobieta powinna uczestniczyć na zajęcia w szkole rodzenia – zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły z Krakowa.