Miejsce dla kobiet

praca zespołowa
Doradzamy

Najciekawsze atrakcje na wyjazd integracyjny

Wyjazd integracyjny to okazja do spróbowania czegoś nowego i umocnienia znajomości między współpracownikami. Warto wybrać na takie wydarzenie atrakcje, które wymagają organizacji i działania zespołowego. Dzięki temu idealnie sprawdzą się jako podstawa budowania więzi między ludźmi, którzy na co dzień przesiadują w jednym biurze. Atmosfera w pracy to bardzo ważny czynnik, który wyraźnie wpływa na jakość wykonywanych zadań, dlatego powinna być ona odpowiednio pielęgnowana. Zorganizowany sprawnie wyjazd znacznie ją polepszy!

Jakie są często wybierane atrakcje na wyjazdach integracyjnych?

Integracja to nie tylko wspólne spędzanie czasu bez obowiązków związanych z pracą. Z takiego wyjazdu grupa powinna wrócić bardziej zgrana. Dobrze by spotkanie takie łączyło w sobie rozwój indywidualny i zespołowy. Popularne atrakcje takie jak organizacja zawodów sportowych, w których rywalizuje się w grupach, spływy kajakowe, gry miejskie czy wyprawy do escape roomów jednoczą współpracowników ze sobą, ponieważ wymagają zaangażowania i dobrej komunikacji międzyludzkiej.

Na sportowo — integracja przez rywalizację

Większe grupy pracowników można wysłać na imprezę integracyjną, na której będą organizowane zawody sportowe. Popularne są różne konkursy i olimpiady, które różnią się od siebie, ale ich istota jest zawsze taka sama. Uczestnicy zawodów dzieleni są na mniejsze grupy. Często dzięki temu mają okazję współpracować z kolegami, z którymi na co dzień nie spędzają wiele czasu. Każdy z nas ma w sobie chęć rywalizacji, ambicje te są bardzo potrzebne w zespołach, dzięki którym firma osiąga lepsze wyniki.

Kajaki i rafting, czyli stawianie czoła przygodzie

Wyjazd integracyjny często organizowany jest w miejscach, w których uczestnicy mają okazję nacieszyć się przyrodą. Popularne atrakcje to wycieczki w góry, na Mazury czy nad rzekę. Jeśli jest to miejsce, gdzie organizowane są spływy kajakiem lub pontonem warto skorzystać z lokalnej usługi. Nic nie jednoczy równie mocno, jak wspólne stawianie czoła przyrodzie i własnym słabościom. Spływ kajakowy to dla pracownika także budowanie miłych wspomnień i skojarzeń.

spływ kajakowy

Gry miejskie i wyprawy do pokojów zagadek

Zaplanowanie wyjazdu integracyjnego w większym mieście to również ciekawy pomysł. Bez problemu znajdziesz firmy, dla których organizacja imprez firmowych we Wrocławiu czy innej metropolii to chleb powszedni. Bardzo ciekawą opcją jest gra miejska. Jest to świetna zabawa, dzięki której można zagłębić się w historię miasta, lepiej poznać jego architekturę i inaczej spojrzeć na zwiedzanie. Coraz częściej takie gry wybierane są przez większe i średnie przedsiębiorstwa. Sprawdzają się one jako oryginalna opcja rozrywki i pozwalają współpracownikom przeżyć świetną przygodę.

Podobnie jest z wysłaniem grupy do escape roomu. Taka atrakcja przeznaczona jest dla mniejszych grup. Sprawdza się dla zespołów około 5-osobowych. Mają one wtedy za zadanie wspólne rozwiązanie przygotowanych zagadek tak, by wydostać się z zamkniętego pokoju. Zabawa ta rozbudza kreatywność, uczy poszukiwania związków przyczynowo-skutkowych i zmusza zawodników do kooperacji.

Czym się kierować wybierając atrakcje na wyjazd integracyjny?

Podane przykłady to tylko kilka z dostępnych opcji. Zarówno w miastach, jak i w rejonach otoczonych dziką przyrodą, można znaleźć jeszcze inne pomysły na wspólne spędzanie czasu. W ostatnich latach popularność zyskały choćby strzelnice, paintball czy rajdy. Nie słabnie też moda na zabawy w klubach, imprezy połączone z degustacją napojów z procentami czy wspólne oglądanie występu komediowego lub muzycznego. Wybierając z tego wachlarza atrakcję dla swojego zespołu można się pogubić.

Decydując się na wyjazd integracyjny musisz znać potrzeby swoich pracowników. Zwróć uwagę na ich wiek, zainteresowania i stopień zaangażowania, który jest im niezbędny na co dzień w pracy. Odreagowanie stresu, który zbiera się podczas wykonywania codziennych zadań, pogoni za terminami czy walki o wykonaniu sprzedażowego planu, jest kluczowe dla pracownika. Nieco bardziej zrelaksowany będzie mógł na nowo stawiać czoła wymaganiom. 

Pod uwagę warto też wziąć płeć pracowników. Zespół złożony w większości z mężczyzn będzie świetnie bawił się na strzelnicy, tymczasem żeńskie grupy docenią firmowy pobyt w spa. Dla grup, w których liczba pracowników obu płci jest podobna warto wybrać coś neutralnego, jak escape room czy grę miejską.